فروشگاه (تعمیرگاه) موتور سیکلت، دوچرخه

۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10

تعمیرگاه دوچرخه

 • طالقانی کوی امام رضا ۱۶ متری شهید ملکی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10

تعمیرگاه دوچرخه

 • طالقانی کوی امام رضا ۱۶ متری شهید ملکی

فروشگاه (تعمیرگاه) موتور سیکلت، دوچرخه

با فروشگاه دوچرخه در تهران آشنا شوید

این مقاله قصد دارد راجع به موضوع "فروشگاه دوچرخه در تهران" صحبت کند و مطالبی را در این زمینه به افراد علاقه مند ارائه دهد.

در حال حاضر، دوچرخه سواری در بین افراد بسیار محبوب است؛ از مزایای آن تحرک و فعالیت های بدنی است. علاوه بر این، دوچرخه سواری در بین کودکان و نوجوانان به عنوان یک تفریح در نظر گرفته می شود. دوچرخه متشکل از اجزایی است که مواردی مانند دو شاخ، تنه، صندلی، فرمان، لوله زین، لاستیک، رکاب، طوقه، دسته ترمز، زنجیر و دسته دنده را در بر می گیرند.

اگر شما هم تمایل به خرید دوچرخه دارید، بهتر است که ابتدا هدف خود را در نظر بگیرید و سپس متناسب با هدف خود اقدام به خرید کنید. تنوع دوچرخه ها به اندازه ای زیاد است که قابلیت پوشش دادن هر نوع هدفی را دارد. انواع دوچرخه ها عبارت است از:

 • کوهستانی
 •  دوچرخه های شهری
 •  دوچرخه توریستی
 •  دوچرخه جاده‌ای
 •  دوچرخه نمایشی
 •  دوچرخه برقی
 •  دوچرخه بچگانه
 • دوچرخه ساحلی

مزایای استفاده از دوچرخه و در واقع دوچرخه سواری عبارت هستند از:

 • تقویت سلامت روان
 • افزایش اشتها
 •  کاهش وزن
 •  تقویت عضله‌ ها
 • تقویت سیستم ایمنی
 • افزایش سلامتی بدن
 •  افزایش قدرت مغزی

اما مرکز فروش دوچرخه در تهران کجاست؟ در اکثر مناطق شهر تهران مانند شمال، شرق، غرب، جنوب محل فروش دوچرخه در تهران موجود است. پس برای پیدا کردن آدرس فروشگاه های دوچرخه در تهران و فروشگاه های معتبر دوچرخه در تهران اقدام کنید.

شاید هم با سوالاتی دیگر مواجه شوید که برخی از آنها عبارت هستند از:

 • بهترین مرکز فروش دوچرخه در بازار تهران کدام است؟
 • بهترین فروشگاه لوازم دوچرخه در تهران کجا است؟
 • بهترین مرکز فروش دوچرخه شارژی تهران را چگونه می توان یافت؟
 • بهترین فروشگاه لوازم یدکی دوچرخه در تهران در کدام موقعیت مکانی قرار گرفته است؟

برای دریافت پاسخ این سوالات، با این مقاله همراه شوید.

استفاده از دوچرخه و مراجعه به فروشگاه دوچرخه در تهران

تعداد بسیار زیادی از افراد ترجیح می دهند که دوچرخه را جایگزین استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کنند. به همین علت تصمیم می گیرند که دوچرخه ای را در نظر بگیرند که با سایز و محیط مورد استفاده تناسب داشته باشد.

پیش از خرید هر وسیله ای بهتر است که به کسب اطلاعات کافی درباره آن پرداخت که خرید خوبی انجام شود. خرید دوچرخه از مواردی است که در صورت نداشتن اطلاعات کافی راجع به آن، نمی توان خریدی متناسب با نوع نیاز هر فرد انجام داد.

دوچرخه را می توان وسیله ای بسیار فنی دانست که قطعاتی که در آن به کار رفته است، تاثیر مستقیمی بر کارایی و کیفیت آن خواهد داشت. در نتیجه پیش از این که برای خرید دوچرخه اقدام کنید، بهتر است که به کسب اطلاعات لازم و مورد نیاز در مورد آن بپردازید.

انواع دوچرخه در فروشگاه دوچرخه در تهران چه مواردی را در بر خواهد گرفت؟

در هنگام ورود به یک فروشگاه دوچرخه برای خرید آن، ابتدایی ترین سوالی که از شما پرسیده خواهد شد این است که در جستجوی چه نوع دوچرخه ای هستید. پاسخ این سوال بستگی به نوع نیاز و ترجیحات فردی هر شخص در دوچرخه سواری خواهد داشت. در نتیجه باید تصمیم مناسبی بگیرید.

به عنوان مثال برخی افراد قصد دارند که در مسابقات دوچرخه سواری شرکت کنند، انجام حرکات نمایشی برای برخی از افراد لذت بخش است و برخی هم اهداف دیگری را دنبال می کنند.

در نتیجه برای انتخاب دوچرخه مناسب باید به این نکته توجه کنید که استفاده از آن در کدام محیط و شرایط مناسب است؟ سپس به فروشگاه دوچرخه در تهران و سایر شهرها مراجعه کرد.

دوچرخه شهری

قطعاتی که در دوچرخه شهری به کار رفته است، به گونه ای طراحی شده است که استفاده از آن تنها در مسیرهای صاف امکان پذیر باشد. این دوچرخه ها بر راحتی دوچرخه سوار و کاربرد آن تمرکز دارند؛ در نتیجه موقعیت کاربر روی دوچرخه باید به صورت صاف و مستقیم باشد.

بدنه دوچرخه های شهری اغلب جنسی از آلومینیوم یا فولاد دارند و قرارگیری آن به صورت خمیده و بالاتر از زیر خواهد بود. اکثر این دوچرخه ها، لاستیک های صاف و نازکی دارند که امکان سواری در مسیرهای آسفالته را به آسانی به وجود می آورند. عرضه این دوچرخه ها به طور معمول به صورتی است که تعداد دنده کمی دارند و تک سرعته هستند.

دوچرخه جاده ای (کورسی) در فروشگاه دوچرخه در تهران و سایر شهرها

یکی از قدیمی ترین انواع دوچرخه، انواع جاده ای هستند. جنس فریم این دوچرخه ها به طور معمول آلومینیومی و کربن سبک است که سرعت آن را افزایش خواهد داد. لاستیک های نازک و فرمان رو به پایین دوچرخه های کورسی، قرار گیری دوچرخه سوار را در موقعیت آیرودینامیکی ایده آل در مسابقات دوچرخه سواری و سرعتی امکان پذیر می کنند.

دوچرخه های کورسی به طور معمول، سیستم تعلیق ندارند. به همین دلیل، سواری با آنها در مسیرهایی غیر از سطوح صاف و آسفالته ناخوشایند خواهد بود. شیمانو یکی از متداول ترین تامین کننده قطعات دوچرخه کورسی و جاده ای است.

اخیرا، طراحی دوچرخه های جاده ای توسط تولیدکنندگان به سوی مصارف متنوع تر مانند دوچرخه های سنگ ریزه و سایکل وکراس پیش رفته است. این دوچرخه ها اغلب ویژگی های دوچرخه جاده را داشته اند که عبارت هستند از: شکل رو به پایین دسته فرمان، لاستیک های 700 سانتی متری و فریم های سبک وزن. اما با تغییراتی جزئی در شکل هندسی و ضخامت لاستیک ها همراه بوده اند.

دوچرخه کوهستان

محبوب ترین نوع دوچرخه، دوچرخه های کوهستانی هستند. این دوچرخه ها بر اساس نوع خود قادر خواهند بود که در انواع زمین ها حرکت کنند. این نوع بیشتر انتخاب دوچرخه سوارانی است که علاقه مند به ماجراجویی و هیجان با دوچرخه هستند. طراحی دوچرخه های کوهستانی اغلب برای سواری در مسیرهای خارج از جاده است.

این دوچرخه شباهت زیادی با سایر دوچرخه ها دارد؛ اما ویژگی های استراتژیکی نیز دارند که طراحی آنها به منظور افزایش دوام و بهبود عملکرد در مسیرهای ناهموار بوده است. این دوچرخه ها به طور معمول یک قاب سبک، لاستیک های پهن و بادوام، سیستم تعلیق جلو یا هر دو و ترمزهای قوی با دنده های پایین دارند.

عرضه دوچرخه های کوهستانی در فروشگاه دوچرخه در تهران و سایر شهرها در چند نوع مختلف انجام می شود که هر کدام طراحی های خاص خود را دارند که امکان سواری در شرایط مختلف را برای دوچرخه سوار ایجاد می کنند.

دوچرخه های  (Trail)

طراحی و تولید این دوچرخه ها هم با سیستم تعلیق و هم با سیستم کامل هستند. این دوچرخه ها بیشتر مناسب سراشیبی ها در نظر گرفته می شوند، اما عملکرد آنها در سطوح صاف جاده ای نیز به صورت سریع رخ می دهد.

دوچرخه های کراس کانتری

این دوچرخه ها معروف به دوچرخه های کوهستان XC هستند. تاکید طراحی این دوچرخه ها بیشتر روی سرعت و استقامت است. این دوچرخه ها وزنی سبک دارند و بیشتر مناسب سواری در مسیرهای سربالایی هستند.

دوچرخه های فت بایک (Fat Bikes)

این دوچرخه ها را می توان سبکی جدید از دوچرخه های کوهستانی به شمار آورد. لاستیک ها در دوچرخه های فت بایک معمولا سایزی بزرگ تر دارند. طراحی این دوچرخه ها برای زمین های نرم مانند برف، گل یا ماسه است که پایداری و حفظ سوار به راحتی روی آن باشد. استفاده از این دوچرخه ها به شکلی گسترده در مسیرهای برفی انجام می شود.

دوچرخه های All-Mountain

طراحی این نوع دوچرخه های کوهستانی به گونه ای بوده است که اداره طیف وسیعی از زمین ها در مناطق کوهستانی یا تپه ای را انجام می دهند. فریم این نوع دوچرخه به دوچرخه های تریلر شباهت دارد. ترمزهای این دوچرخه ها قوی تر بوده است و دارای لاستیک های عریض تری است. این دوچرخه گاهی اوقات می تواند در شیب های بسیار تند هم کار کند و سرعت بالایی را نشان دهد.

دوچرخه های دانهیل  (Downhill)

طراحی دوچرخه های کوهستانی دانهیل اغلب برای سواری در مسیرهای سراشیبی انجام شده است و فاقد کارایی در سربالایی ها هستند. کامل بودن سیستم تعلیق این نوع از دوچرخه ها از ویژگی های آنها است. طراحی دوچرخه های دانهیل تنها برای زمین های سراشیبی و صعب العبور است و به دوچرخه سوارانی که قصد سواری در مسیرهای مسطح دارند، توصیه نمی شود.

دوچرخه های اندرو (Enduro)

این دوچرخه ها به دوچرخه های دانهیل شباهت دارند، اما عملکرد آن در سربالایی ها تا حدودی از دانهیل بهتر است. کامل بودن سیستم تعلیق این نوع از دوچرخه ها از دیگر ویژگی های آن است و به طور معمول لاستیک های بزرگ 29 اینچی دارند. استفاده از دوچرخه های اندرو اغلب برای مسابقات رقابتی بوده و اجزای آن رده بالا است.

دوچرخه های برقی

این دوچرخه ها یک موتور الکتریکی دارند که قابلیت اتصال به پریز برای شارژ را دارند. ساخت دوچرخه های برقی در سبک های مختلفی اجرا می شود که عبارت هستند از: کوهستانی، شهری، جاده ای و غیره.

دوچرخه های تاشو

دوچرخه های تاشو قابلیت جمع شدن در اندازه کوچک را دارند و حمل آنها در قطار، اتوبوس و هواپیما به آسانی امکان پذیر است. طراحی این دوچرخه ها در اشکال و اندازه های مختلفی انجام می شود و برای عرضه در فروشگاه دوچرخه در تهران و سایر شهرها قرار می گیرد. به طور معمول، چرخ های کوچک 20 اینچی دارند، اما مدل های بزرگ تر 650 و 700 سانتی متری نیز وجود دارد. تولید این دوچرخه ها در هر دو مدل تک سرعته و چند سرعته انجام می شود. سیستم تعلیق نیز می تواند در این دوچرخه وجود داشته باشد یا دوچرخه فاقد آن باشد.

دوچرخه های BMX

این نوع از دوچرخه، نوعی دوچرخه حرفه ای به شمار می رود که طراحی آن برای انجام حرکات نمایشی انجام می شود. بدنه سبک، نداشتن کمک فنر و غیره از ویژگی های اصلی این نوع از دوچرخه است.

دوچرخه های هیبریدی

ساخت این نوع از دوچرخه ها از ترکیب دوچرخه جاده ای و کوهستانی است. دوچرخه های هیبریدی نیز مشابه دوچرخه های جاده وزنی سبک، سرعت بالا و چرخ هایی نازک دارند. علاوه بر این دارای مقاومت و استحکام دوچرخه های کوهستان نیز هستند.

دوچرخه های توریستی

ساخت این نوع از دوچرخه ها به منظور سواری در مسیرهای طولانی بوده است. استفاده از دوچرخه های توریستی به منظور مواردی مانند سفر و ماجراجویی انجام می شود. استحکام و مقاومت اجزای این نوع از دوچرخه ها در برابر حمل بارهای سنگین را می توان از ویژگی های مهم دوچرخه های توریستی بیان کرد.

مراکز و محل فروش دوچرخه در تهران

در ادامه به تعدادی از نمایندگی های دوچرخه و لیست فروشگاه های دوچرخه در تهران مانند مراکز فروش دوچرخه در غرب تهران، فروشگاه لوازم دوچرخه در شرق تهران و غیره اشاره خواهد شد.

نمایندگی مریدا

شرکت پویا سایکل

نمایشگاه و فروشگاه: میدان توحید - خیابان ستارخان نرسیده به باقرخان-فروشگاه دوچرخه مریدا.

نمایندگی جاینت

گروه کراس

دفتر مرکزی : تهران، میدان آرژانتین، خیابان گاندی، کوچه 3، پلاک 8.

نمایشگاه شماره 1: گیشا - نبش خیابان پنجم - پلاک 23.

نمایشگاه شماره 2: خیابان شریعتی - بعد از پل صدر - بالاتر از بولینگ عبدو - ساختمان سحر.

نمایشگاه شماره 3: میدان توحید - ستارخان - پلاک 297

 فروشگاه جباری: خیابان مالک الشتر - چهارراه قصرالدشت - پلاک 270.

نمایندگی اسکات، ژیتان، رالی

شرکت صبا دوچرخه خیابان آفریقا – بالاتر از پل میرداماد – خیابان آناهیتا-پلاک 13.

نمایندگی فوجی

شرکت ارکید

دفتر مرکزی : تهران- بلوار میرداماد - ساختمان آرین- شماره 228- ورودی شرقی- طبقه 9- واحد 35.

فروشگاه میرداماد: تهران- خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک.

فروشگاه منیریه: تهران - خیابان ولیعصر - بین فرهنگ و منیریه - پلاک 781.

مدیر فروش و سرپرست نمایندگی ها : محمود دهنوی.

دفتر مرکزی: تهران - بلوار میر داماد - شمس تبریزی جنوبی - خیابان غفاری -  شماره 12 طبقه 3 جنوبی.

نمایندگی ویوا

میدان رازی - خیابان قلمستان - ساختمان مؤذن - پلاک 58 و60 .

فروشگاه شهر ورزش: خیابان مطهری - خیابان میرزای شیرازی - جنب بانک تجارت.

نمایندگی ریدلی

خیابان حافظ - بین جمهوری و امام خمینی- خیابان سرهنگ سخایی - کوچه ظفر.

کلام آخر

در این مقاله به موضوع فروشگاه دوچرخه در تهران پرداختیم و مخاطبان را با این موضوع آشنا کردیم.

در ادامه به یک وب سایت اشاره خواهد شد. برای آگاهی از کاربرد این وب سایت ادامه مطلب را مطالعه کنید.

https://waynavigation.com

این وب سایت به افراد مالک کسب و کار امکان ثبت مکان مربوط به کسب و کارشان را خواهد داد. به این ترتیب صاحبان مشاغل خواهند توانست مکان مربوط به کسب و کار خود را به کاربران مربوطه نمایش دهند. به عبارت بهتر مسیریابی و مکان یابی مشاغل مختلف کاربرد این وب سایت است.