آموزشگاه رانندگی

۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

آموزشگاه رانندگی

آموزشگاه رانندگی ویژه تهران

رانندگی یکی از مهم ترین حرفه هایی است که تمامی افراد باید آموخته باشند. در مواقع ضروری نیاز به راننده خوب همواره ملموس است. این نیاز در شهر بزرگی مثل تهران بیشتر حس می شود. زمانی که صحبت از آموزشگاه رانندگی ویژه تهران می شود، تمام افراد رانندگی خودروهای عادی به ذهنشان خطور می کند. باید دانست برای رانندگی با وسایل نقلیه مختلف آموزش و گواهی نامه های متنوعی را می طلبد.

برای انتخاب یک آموزشگاه رانندگی فاکتورهای اساسی باید مد نظر قرار گیرد، ولی در ابتدا باید به نوع گواهی نامه دلخواه برای انتخاب آموزشگاه دقت کرد. رانندگی با ماشین های سنگین، لیفتراک یا ون با مراجعه به آموزشگاه رانندگی ب2 در تهران ممکن نیست. خودروهای سواری که در سطح جامعه به وفور مشاهده می شوند، گواهی نامه ب2 نیاز دارند.

انواع گواهی نامه رانندگی

همانطور که گواهی نامه های صادره برای هر وسیله نقلیه دارای دسته بندی مخصوص خود هستند، آموزشگاه رانندگی ویژه تهران نیز می تواند شامل چند گروه آموزش باشد. در ادامه به انواع گواهی نامه و تفاوت آن ها خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است تمامی شرایط ذکر شده در هر گواهی نامه برای آقایان و بانوان یکسان خواهد بود.

گواهی نامه پایه 1

برای رانندگی با وسایل نقلیه ای که ظرفیت آن ها بیش از 26 نفر باشد یا گنجایش حمل بار بیش از 6 تن را داشته باشد، گواهی نامه پایه 1 مورد نیاز است. تعداد زیادی آموزشگاه رانندگی پایه 1 در تهران برای اخذ این تصدیق موجود است که با داشتن 25 سال سن تمام و در دست داشتن گواهی نامه پایه 2 می توان به آن ها مراجعه کرد.

گواهی نامه پایه 2

گواهی نامه پایه 2 برای راندن وسایل نقلیه با ظرفیت 6 تن بار و حداکثر 26 نفر قابل ارائه خواهد بود. آموزشگاه رانندگی ویژه تهران برای جذب هنرجو و اهدای این گواهی نامه که مربوط به خاور، مینی بوس و ... است، دارای شرایط ذیل خواهد بود:

 • برای اخذ گواهی نامه پایه 2 باید 2 سال تمام از دریافت گواهی نامه پایه 3 بگذرد و شخص 23 سال سن داشته باشد.
 •  دریافت گواهی عدم اعتیاد در کنار تاییدیه سلامت روانی و فیزیکی در حین گذراندن دوره ضروری است.

به بیان دیگر می توان گفت گواهی نامه پایه 3 پیش نیاز دریافت گواهی نامه پایه 1 خواهد بود. مراجعه به آدرس آموزشگاه رانندگی پایه 2 در تهران امکان آموزش دوره برای گواهی نامه مذکور را فراهم می کند.

گواهی نامه پایه 3

این گواهی نامه که افرادی زیادی خواهان دریافت آن هستند، برای راندن خودروهایی با ظرفیت حداکثر 9 نفر با لحاظ کردن راننده یا مجموع ظرفیت و بار 3.5 تن به کار می رود. شرایط اخذ آن دارا بودن 18 سال سن تمام در مردان و زنان است. با نگاهی اجمالی به لیست آموزشگاه رانندگی در تهران می توان متوجه شد که تعداد این نوع آموزشگاه در سطح شهر بیش از سایرین خواهد بود.

گواهی نامه ویژه

اخذ این گواهی نامه برای وسایل نقلیه موتوری خاص است. به طور مثال با گواهی نامه ویژه برای راندن وسایل نقلیه کشاورزی، عمرانی، راه سازی و ... باید اقدام کرد. در سال های اخیر آموزشگاه رانندگی ویژه تهران برای رعایت قوانین و اصول راه اندازی شده است.

متقاضی دریافت گواهی نامه ویژه باید 20 سال سن داشته و از سلامت کامل فیزیکی و روانی برخوردار باشد. آدرس آموزشگاه رانندگی لیفتراک در تهران که زیر مجموعه همین وسایل نقلیه خاص می شود، موجود و قابل دسترسی است.

گواهی نامه موتور

راندن موتور بدون گواهی نامه کار غیر اخلاقی و غیر قانونی محسوب می شود. برخی بر این باورند به دلیل سبک بودن این وسیله نقلیه نیازی به اخذ گواهی نامه نخواهد بود. افزایش تعداد آدرس آموزشگاه رانندگی موتور در تهران به این معنی است که پلیس راهنمایی و رانندگی برای مقابله با چنین افرادی عملکرد مثبتی دارد. شرایط سنی برای دریافت این گواهی نامه 18 سال تمام است.

نکاتی که در مورد مدت اعتبار گواهی نامه باید بدانید

مدت اعتبار گواهی نامه به آموزشگاه رانندگی پایه یکم تهران یا انواع دیگر آن بستگی ندارد. گواهی نامه رانندگی پس از کسب تاییدیه سلامت و قبولی در آزمون به صورت 10 ساله اعطا می شود. البته مدت اعتبار برای افرادی که سن آن ها بین 65 الی 70 سال است، به صورت 5 ساله اهدا یا تمدید خواهد شد. برای افراد بالای 70 سال این زمان 2 ساله خواهد بود.

کلام آخر

برای رعایت قوانین باید پس از اخذ تصدیق مورد نظر به رانندگی با وسیله نقلیه پرداخت. در صورت عدم رعایت این موضوع اتفاقات جبران ناپذیری رخ خواهد داد. آموزشگاه رانندگی ویژه تهران در کنار سایر آموزشگاه ها می تواند با برنامه ریزی به این روند سرعت ببخشند و برای قانون مداری شهر تلاش کنند.

به دلیل نظارت مستقیم راهنمایی و رانندگی روی کیفیت کار تعداد آموزشگاه های خوب در سراسر شهر زیاد است. برای جلوگیری از هدر رفتن زمان در ترافیک بهترین کار ثبت نام در نزدیکترین آموزشگاه خوب خواهد بود. بدیهی است در صورت سکونت در شرق تهران نیازی به مراجعه و ثبت نام در بهترین آموزشگاه رانندگی در غرب تهران نخواهید داشت. این مهم با کمک تیم مسیریابی وی به راحتی قابل دست یابی است.

تیم way با تلاش زیاد برای ارائه خدمات شهری و مسیریابی مراکز خدماتی، درمانی، آموزشی و ... کمک حال شهروندان است و آن ها راهنمایی خواهد کرد. همچنین پس از اخذ هر کدام از گواهی نامه های پایه های 1، 2، 3 یا موتور و با انتخاب وسیله نقلیه خود می توانید برای یافتن کوتاه ترین یا کم ترافیک ترین مسیر از این نرم افزار بهره مند شوید.