خدمات اعزام دانشجو

خدمات اعزام دانشجو

خدمات موسسات اعزام دانشجو شامل چه مواردی می شود؟

اگر دانشجو هستید و قصد دارید در یکی از کشورهای خارجه تحصیل کنید، اما هیچ آشنایی با مهاجرت و امورات مربوط به ویزا ندارید، باید با استفاده از خدمات موسسات اعزام دانشجو اقدام کنید. موسسات اعزام دانشجو انواع خدمات شامل مشاوره، پذیرش، اخذ بورسیه و غیره را برای متقاضیانی که خواهان مهاجرت به کشورهای دیگر جهت تحصیل هستند، ارائه می دهد. برای اینکه بدانید این خدمات دقیقا شامل چه مواردی می شوند، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

خدمات موسسات اعزام دانشجو شامل چه خدماتی هستند؟

به عنوان دانشجویی که تصمیم دارد چند سال آینده را در خارج از کشور تحصیل کند، شاید در ابتدا مسیر سخت و پیچیده به نظر بیاید. برای همین است که به شما توصیه می کنیم برای مهاجرت تحصیلی حتما از خدمات موسسه اعزام دانشجو بهره ببرید تا در این راه دچار خطا نشوید و فرصت های خود را از دست ندهید. در ادامه برخی از خدمات موسسات اعزام دانشجو را برای شما نام خواهیم برد.

مشاوره

اولین مرحله همیشه مشاوره است. در این مرحله، مسائل کلی پیرامون مهاجرت تحصیلی مانند معدل، کشور مورد علاقه، میزان تمکن مالی و غیره از دانشجو پرسیده می شود و با توجه به شرایط شخص، مشاورین انتخاب هایی که مناسب وی هستند را ارائه می دهند. این سبب می شود که شخص درک بهتری از موقعیت و مسیر پیش روی خود داشته باشد و بتواند از بین گزینه های مختلف بهترین را انتخاب کند. جلسات مشاوره همچنین نقاط قوت و ضعف افراد را مشخص کرده و به شخص کمک می کنند تا در حین پروسه مهاجرت روی برخی از آن ها کار کند.

ارزیابی مدارک

در این بخش موسسه تمامی مدارک لازم برای مهاجرت اعم از ریز نمرات، معدل، نمره زبان، شرایط مالی و غیره را بررسی می کند تا انتخاب های فرد محدودتر شوند. این مرحله اهمیت زیادی دارد؛ چون وکیل مهاجرت، با تجربه ای که از کار کردن با دانشگاه های مختلف به دست آورده است، می داند که چه نمراتی در چه رشته هایی مورد قبول کدام دانشگاه ها هستند. بنابراین حتما برای مهاجرت تحصیلی از خدمات موسسات اعزام دانشجو استفاده کنید تا متحمل ضرر و زیان مالی و زمانی نشوید.

اخذ پذیرش

در این مرحله موسسات به دنبال بهترین دانشگاه در شهرها و کشورهای مختلف می گردند تا دانشگاه مناسب با وضعیت شما را انتخاب کنند. پس از آنکه دانشگاه مورد نظر انتخاب شد، موسسات اعزام دانشجو به دانشگاه مورد نظر ایمیل می زنند و مدارک دانشجو را به دانشگاه می فرستند. توجه داشته باشید که مدارک حتما باید ترجمه شوند. معمولا موسسات اعزام دانشجو مترجمانی دارند که این کار را انجام می دهند، اما ممکن است برخی موسسات فاقد مترجم باشند و خود دانشجو باید ترجمه مدارک خود را در اختیار موسسه قرار دهد.

اخذ بورسیه

برخی از موسسات اعزام دانشجو نماینده دانشگاه های کشورهای دیگر در ایران هستند. همین امر سبب می شود که این موسسات از بورسیه ها و برنامه های این دانشگاه ها اطلاع داشته باشند و بتوانند برای دانشجویان بورسیه بگیرند. البته برای این کار نیازی نیست که موسسه حتما نماینده دانشگاه باشد؛ موسسات با بررسی سایت دانشگاه های مختلف و بورسیه های تحصیلی، از برنامه های مختلف مطلع می شوند و در صورت نیاز برای دانشجو بورسیه تحصیلی می گیرند.

خدمات ویزا

گرفتن ویزا کار آسانی نیست و ممکن است افراد، حتی اگر واجد شرایط باشند، نتوانند برای تحصیل ویزا بگیرند. دلیل آن هم مشخص است؛ معمولا برای گرفتن ویزا مدارک باید درست جمع آوری و تنظیم شوند و وجود اشتباه در آن ها می تواند برای فرد گران تمام شود.

موسسات اعزام دانشجو از آنجایی که تجربه زیادی در پرونده سازی برای افراد مهاجر دارند، می دانند دقیقا چه مدارکی را چگونه دسته بندی و تنظیم کنند که برای افراد در سفارت مشکلی به وجود نیاید. بنابراین برای مهاجرت تحصیلی سعی کنید حتما از خدمات موسسات اعزام دانشجو بهره ببرید تا با مشکل مواجه نشوید.

جلسات توجیهی قبل از اعزام

هیچ چیز ترسناک تر این نیست که به خاکی وارد شوید که حتی زبان آنجا برايتان بیگانه باشد. شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، اما اگر با آمادگی قبلی وارد هر کشوری شوید، دیگر شرایط برایتان ترسناک نخواهد بود. برخی از موسسات اعزام دانشجو برای افراد عازم جلسات توجیهی برگزار می کنند. در این جلسات نکاتی را که فرد باید در بدو ورود به کشور به آن ها توجه کرده و آن ها را رعایت کند، گفته می شود تا شخص مرتکب اشتباه نشود و امورات خود را به راحتی بگذراند.

با توجه به مواردی که گفته شد، بهتر است در مسیر مهاجرت تحصیلی تنها قدم نگذارید و حدالامکان با وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا در این مسیر دچار ضرر و زیان مالی و زمانی نشوید و فرصت های خود را از دست ندهید.

سخن آخر

اگر می خواهید تحصیلات خود را در کشورهای دیگر ادامه دهید، بهتر است از خدمات موسسات اعزام دانشجو استفاده کنید که در این راه دچار مشکل نشوید. موسسات اعزام دانشجو خدمات مختلف مربوط به اخذ پذیرش دانشگاه، ویزا و غیره را برای افراد انجام می دهند و به شما کمک می کنند تا بهترین شهر و دانشگاه را با توجه به وضعیتتان انتخاب کنید.

برای پیدا کردن موسسات اعزام دانشجو نیز کافی است عباراتی مانند معروف ترین موسسه خدمات اعزام دانشجو در تهران، معتبرترین موسسه خدمات اعزام دانشجو در تهران، بزرگ ترین موسسه خدمات اعزام دانشجو در تهران و مواردی از این قبیل را در گوگل جستجو کرده و با انتخاب اپلیکیشن Way به عنوان مسیریاب، سریع ترین و خلوت ترین مسیر را پیدا کنید.

ما در اپلیکیشن Way سعی کردیم تمام انتظاراتی که باید از یک اپلیکیشن مکان یابی داشت را برآورده سازیم. شما در این برنامه می توانید به راحتی مکان های کاربردی اطرافتان مانند پمپ بنزین، بانک و بیمارستان و غیره را به راحتی پیدا کنید. همچنین می توانید با دوستانتان گروه هایی بسازید و از موقعیت آنلاین یکدیگر با خبر شوید.

برای دریافت برنامه مسیریاب وی به کافه بازار بروید و این برنامه را رایگان دریافت کنید.