سفره خانه سنتی

۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10

سفره خانه نایب

 • بلوار آیت الله خامنه‌ای
 • 02833576685
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10

سفره خانه سنتی ونک

 • بلوار سید جمال الدین
 • 03442307283
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10

سفره خانه سنتی

معرفی بهترین سفره خانه های سنتی

 

اگر هوس غذاهای سنتی و اصیل ایرانی در فضایی به سبک سنتی می‌کنید، بهتر است سری به سفره خانه های سنتی بزنید. در سفره خانه های سنتی، معمولاً غذاهای اصیل ایرانی و غذاهای سنتی از قبیل غذاهای محلی شهرهای مختلف؛ نظیر چلوکباب، دیزی، میرزاقاسمی، کوفته و غیره سرو می‌شود.

در سفره خانه های سنتی می‌توانید لحظات خوشی در کنار خانواده و دوستان خود سپری کنید. ولی شاید چندان با حال و هوای این سفره‌خانه‌ها، سبک پذیرایی، دکوراسیون و سطح خدمات آشنایی نداشته باشید.

همچنین ممکن است سفره خانه های سنتی خوب را نشناسید. شاید سفره‌خانه‌هایی رفته‌اید، که چندان چنگی به دل شما نزده است. اگر به دنبال مرجع کامل و جامعی برای معرفی بهترین سفره خانه های سنتی هستید، شما به جای درستی مراجعه کرده‌اید. در "وی" تمام سفره خانه های سنتی در هر منطقه و محله از شهر تهران معرفی شده است.

 به جای جستجوی سفره خانه های سنتی اطراف من در اینترنت، به وب سایت و اپلیکیشن "وی" مراجعه کنید. مکان یاب و مسیر یاب "وی"، بهترین و نزدیک‌ترین سفره خانه های سنتی به همراه شرحی از سطح خدمات، فضا و دکوراسیون، کیفیت غذا، رفتار کارکنان، سطح قیمت، آدرس، شماره تلفن، ساعات کاری، بهترین مسیرهای دسترسی، وجود یا عدم وجود پارکینگ؛ در اختیار شما می‌گذارد.      

در وب سایت و اپلیکیشن "وی"، با تمام انواع سفره خانه های سنتی، نظیر سفره خانه سنتی فضای باز، سفره خانه سنتی با موسیقی زنده، سفره خانه سنتی شیک و غیره در سطح شهر آشنا می‌شوید. با "وی" قبل از مراجعه به هر سفره خانه سنتی در تهران یا شهرهای دیگر، می‌توانید با اطمینان بیشتری مکان موردنظر را مطابق با سلیقه و بودجه خود انتخاب نمایید. مکان یاب "وی" بهترین همراه شما در گذراندن اوقاتی دلنشین در بهترین سفره خانه های سنتی است.     

سفره خانه سنتی چیست؟

می‌توان گفت سفره خانه سنتی، نوعی از رستوران سنتی است، که تفاوت‌های قابل‌توجهی از نظر نوع غذا و دکوراسیون با رستوران‌های معمولی دارد. منوی غذاهای سفره خانه های سنتی، معمولاً شامل غذاهای سنتی و ایرانی متداول و غذاهای سنتی محلی است. برخی از انواع غذاهای آنها بومی شهرهای خاص هستند. از انواع غذاهای سفره خانه سنتی می‌توان به انواع کباب و چلوکباب، آبگوشت، دیزی، کوفته، دلمه، میرزاقاسمی اشاره کرد که البته با توجه به تنوع و گستردگی غذاهای محلی و سنتی، منوی این سفره خانه های سنتی می‌تواند بسیار متنوع و رنگارنگ باشد.

نوشیدنی‌های سرو شده در سفره خانه سنتی نیز معمولاً نوشیدنی‌های سنتی و محلی  همانند دوغ، انواع دم‌نوش، قهوه و قهوه سنتی با ادویه و چاشنی‌های مخصوص، چای و نبات است. همچنین دسرها نیز معمولاً شیرینی‌ها و دسرهای ایرانی است.

شاید با شنیدن نام سفره خانه سنتی، تصویر قلیان به همراه موسیقی ایرانی هم به ذهن شما بیاید؛ گرچه هنوز هم تعداد زیادی سفره خانه سنتی با موسیقی و قلیان در سطح شهر وجود دارند، ولی برخی از سفره‌خانه‌ها به دلیل مضرات قلیان، آن را از منوی خود حذف کرده‌اند.

از نظر دکوراسیون داخلی و تزیینات نیز سفره خانه های سنتی با رستوران‌های دیگر متفاوت هستند. معمولاً در سفره خانه سنتی سعی می‌شود با در هم آمیختن نورها، رنگ‌ها، هنر و معماری اصیل ایرانی؛ حال و هوایی سنتی و اصیل ایجاد کنند. در سفره خانه سنتی باستانی، از نمادهایی از دوران‌های مختلف تاریخ ایران، همانند دوران هخامنشیان، صفویان و غیره ممکن است استفاده شود. این نمادها می‌تواند شامل ظرف‌ها با رنگ و لعاب خاص، تابلوها، مجسمه‌ها و غیره باشد.

معمولاً از مهمانان بر روی تخت‌ها، یا میز و صندلی‌هایی با سبک و سیاق سنتی پذیرایی می‌شود. برخی از سفره خانه های سنتی، خاص یک منطقه یا شهری از شهرهای ایران هستند و در فضایی مشابه با فرهنگ آن منطقه از مهمانان پذیرایی می‌شود. لباس کارکنان نیز با فضای سفره خانه مطابقت دارد و حتی رفتار کارکنان و سبک پذیرایی آنها، ممکن است خاص و متفاوت باشد.  

برای آشنایی با حال و هوای انواع سفره خانه سنتی در تهران، گشت‌وگذاری در وب سایت و اپلیکیشن "وی" داشته باشید. با صرف زمانی کم در "وی" می‌توانید تمامی سفره‌خانه‌های سطح شهر را مرور کنید و بهترین و نزدیک‌ترین سفره خانه سنتی را بیابید. دکوراسیون، حال و هوا، نوع غذاها و غذاهای پرطرفدار، سطح و نوع خدمات، قیمت‌ها و رفتار کارکنان در مکان یاب "وی" شرح داده شده است. با "وی" می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

انواع سفره خانه های سنتی

بسیاری از سفره خانه های سنتی در خانه‌های قدیمی و مکان‌های تاریخی برپا شده‌اند، که خود جذابیت این سفره خانه ها را دوچندان می‌کند. سفره خانه های سنتی می‌توانند به‌صورت سفره خانه سرپوشیده، سفره خانه روباز، یا به‌صورت ترکیبی باشند.

معمولاً در سفره خانه سنتی فضای باز، حوض‌های کوچک آب، نهر آب مصنوعی، فواره آب، گلدان‌های گل، دیوارهای با سبک قدیمی و محلی به‌عنوان‌مثال کاه‌گلی، آلاچیق‌ها و غیره دیده می‌شود. بسیاری از انواع سفره خانه سنتی فضای باز، دارای یک فضای سرپوشیده نیز هستند. وجود گل و گیاه، آب، نورپردازی‌ها و صدای آب؛ آرامش بیشتری برای مهمانان به ارمغان می‌آورد. در سفره خانه سنتی با موسیقی زنده، معمولاً در ساعاتی از روز یا هفته، گروه‌های موسیقی سنتی یا محلی مطابق با فرهنگ آن رستوران، به صورت زنده برنامه اجرا می‌کنند که در جذب مشتریان می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

در وب سایت و اپلیکیشن "وی" می‌توانید با انواع سفره خانه سنتی باز، سرپوشیده یا ترکیب هر دو آشنا شوید.   

معرفی بهترین سفره خانه های سنتی

انتخاب بهترین سفره خانه سنتی، سلیقه‌ای است، ولی به‌هرحال معمولاً یک سری سفره خانه ها به‌عنوان سفره خانه سنتی معروف شناخته شده‌اند. برخی از سفره خانه های سنتی نیز ممکن است تازه تأسیس باشند و هنوز چندان شناخته‌شده نباشند ولی سطح خدمات و کیفیت غذای بالایی داشته باشند.  

شاید به دنبال یک سفره خانه سنتی شیک هستید که مراسم خاصی همانند یک مهمانی یا دورهمی یا تولد را در آن برگزار کنید. یا به دنبال سفره خانه سنتی باز یا سفره خانه سنتی با موسیقی زنده هستید.

تعدد و تنوع سفره خانه های سنتی غذای ایرانی، آن‌قدر زیاد است که اگر شما بخواهید به صورت پراکنده در اینترنت جستجو کنید، نه‌تنها وقت زیادی از شما گرفته می‌شود، بلکه احتمالاً گیج خواهید شد و به نتیجه موردنظر خود نرسید.

اگر به دنبال وب سایت یا اپلیکیشنی برای معرفی بهترین سفره خانه های سنتی می‌گردید، "وی" بهترین و جامع‌ترین راهنمای شما در انتخاب سفره خانه سنتی موردنظر شما است.

سفره خانه سنتی در تهران

افزایش تعداد سفره خانه سنتی در تهران در سال‌های اخیر به دلیل استقبال مشتریان و مهمانان از این سفره خانه ها بوده است. انواع سفره خانه سنتی باستانی، سفره خانه سنتی با موسیقی زنده و قلیان یا بدون قلیان، سفره خانه سنتی فضای باز و غیره در نقاط مختلف تهران برپا شده‌اند. برخی از این سفره خانه ها در خانه‌هایی با قدمت چند دهه و مکان‌های تاریخی قرار دارند.

از انواع سفره خانه سنتی غرب تهران می‌توان به سفره خانه سنتی باغ فردوس، سفره خانه سنتی شبهای سرو، سفره خانه سنتی سپیدار فرحزاد، سفره خانه سنتی حجت فرحزاد؛ از انواع سفره خانه سنتی شمال تهران به سفره خانه سنتی باغ صبا و سفره خانه سنتی حوض خونه،؛ از انواع سفره خانه سنتی جنوب تهران به سفره خانه سنتی خیام اشاره کرد.

اگر در جستجوی سفره خانه سنتی در هر منطقه‌ای از تهران هستید، به وب سایت و اپلیکیشن "وی" مراجعه نمایید. در هر منطقه از تهران بهترین و نزدیک‌ترین سفره خانه را با توجه به سلیقه و علاقه خود به‌راحتی می‌توانید در مکان یاب "وی" بیابید. مشخصات هر سفره خانه سنتی تهران، از نظر مشخصات مکانی و نحوه تماس و دسترسی و همچنین توصیف و شرح نوع و سبک غذاها و نوشیدنی‌ها، فضا و محیط، سطح خدمات و قیمت‌ها؛ همه در "وی" در اختیار شما گذاشته شده است.