نان و نانوایی

۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

نانوایی امام حسین

 • خیابان خیابان بشارت اصلی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

نانوایی سنگکی

 • خیابان ذوالفقاری (اتابک)
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

نانوایی بقیه الله

 • خیابان خیابان امام خمینی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

سنگک

 • خیابان خیابان کاشانی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

نان برکت

 • خیابان خیابان معلم
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

نان تافتون خوشه طلا

 • خیابان خیابان امام حسن مجتبی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

بربری

 • خیابان ایران زمین شمالی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

نان تک

 • خیابان مدرس ۳۱
 • 05632441172
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

نانوایی چمران

 • خیابان خیابان چمران کد پستی نانوایی چمران
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

سنگک پزی

 • خیابان خیابان معلم
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

لواش

 • خیابان خیابان سلمان فارسی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

سنگکی

 • خیابان بلوار احمد بیگداشتی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

نان سنگک

 • خیابان بولوار سعدی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

نان سنگک

 • خیابان بلوار قائم

نان و نانوایی

معرفی بهترین نانوایی ها

نان یکی از مهم‌ترین مواد غذایی مصرفی در سطح دنیا است، به همین دلیل تنوع گسترده‌ای از نان‌ها را در کشورها و شهرهای مختلف شاهد هستیم. نان در ایران نیز تنوع بالایی دارد، که شامل نان‌ های سنتی و ایرانی و نان های فانتزی و خارجی است. هر شهری از ایران نیز یک یا چند نوع نان خاص خودش را دارد. بااین‌وجود برخی از نان‌های معروف ایرانی نظیر نان سنگک، نان بربری، نان لواش و نان تافتون تقریباً در همه شهرهای ایران شناخته شده‌اند.

معمولاً نان‌ها از ترکیب آرد غلاتی همانند گندم، جو، ذرت به همراه نمک، مخمر، ادویه‌ها، روغن و غیره تهیه می‌شوند. نان منبعی از کربوهیدرات و گلیکوژن است. هرچه میزان سبوس نان‌ها بیشتر باشد، درصد فیبر نان بالاتر رفته و برای سلامتی به‌ویژه دستگاه هضم و جذب و سیستم قلبی عروقی، مفیدتر است.

آخرین دفعه‌ای که از کیفیت نان خریداری شده ناراضی بودید، چه زمانی بوده است؟ آیا از کیفیت نان‌های نانوایی محله خودتان و راضی هستید؟ بهترین انواع نانوایی سنتی و نانوایی فانتزی سطح شهر خود را می‌شناسید؟

با توجه به اینکه معمولاً نان مصرف روزانه دارد، بنابراین شناختن بهترین و نزدیکترین نانوایی الزامی است. اگر به هر دلیل در جستجوی نانوایی جدید هستید، در اینترنت به‌صورت پراکنده جستجو نکنید. به وب سایت و اپلیکیشن "وی" مراجعه کنید. در مکان یاب و مسیر یاب "وی" بهترین و نزدیکترین نانوایی های سنتی و نانوایی های فانتزی معرفی شده‌اند. با صرف کمترین زمان می‌توانید نانوایی موردنظر خود را در هر منطقه از شهر همراه با شرحی از نوع نان‌ها، ساعات کاری و سطح خدمات به همراه آدرس، شماره تلفن، بهترین مسیرهای دسترسی پیدا کنید. "وی" بهترین و کامل‌ترین مرجع، در یافتن بهترین انواع نانوایی‌ها در هر نقطه‌ای از شهر است.   

انواع نان

نان‌ها از نظر ضخامت به نان‌های حجیم و نان‌های مسطح طبقه‌بندی می‌شوند. از مهم‌ترین انواع نان‌های مسطح می‌توان به نان لواش، نان سنگک، نان تافتون اشاره کرد. در نان‌های حجیم همانند انواع باگت، تست، نان بریوش و غیره، علاوه بر مواد اولیه معمول، از بهبوددهنده، شیر خشک و مواد نگه‌دارنده نیز استفاده می‌شود. معمولاً نان‌های حجیم، بخش بزرگی از تولیدات بسیاری از کارخانه‌ها و انواع نانوایی صنعتی را به خود اختصاص داده‌اند.

نانوایی صنعتی و نانوایی سنتی

شاید وقتی اسم نانوایی صنعتی و نان صنعتی به گوش شما می‌خورد یاد نان‌های حجیم می‌افتید. ولی باید بگوییم شکل نان، نشان‌دهنده نان صنعتی نیست. منظور از نان صنعتی نانی است که در حجم بالا و معمولاً در کارخانه‌ها و کارگاه‌های بزرگ تولید می‌شود. به‌عنوان‌مثال نانوایی فانتزی نیز نان‌های حجیم تولید می‌کند و باوجوداینکه در تهیه و پخت نان ممکن است از دستگاه‌های مختلف خمیرگیری، چانه‌زنی، فر و غیره استفاده شود، ولی به عنوان نانوایی صنعتی محسوب نمی‌شوند، چرا که حجم تولید این نانوایی‌ها کم است.

نانوایی سنتی و نانوایی فانتزی ممکن است با امکانات ساده و به روش سنتی عمل کنند یا ممکن است به‌صورت نانوایی تمام اتوماتیک، نانوایی اتوماتیک یا نانوایی نیمه اتوماتیک با توجه به نوع دستگاه‌های مورداستفاده، مشغول فعالیت باشند.

نانوایی سنتی معمولاً نان‌های مسطح نظیر سنگک، لواش، بربری، تافتون ارائه می‌دهند. نانوایی فانتزی نان‌های حجیم و نیمه حجیم که اصل اکثر آنها به کشورهای دیگر برمی‌گردد.  امروزه کارخانه‌ها و تولیدی‌های زیادی اقدام به تولید نان‌های صنعتی می‌کنند که با توجه به اینکه اکثر نان‌های تولیدی آنها نان‌های حجیم و نیمه حجیم است به همین دلیل بسیاری از افراد، نانوایی صنعتی و نان صنعتی را معادل نان حجیم و نیمه حجیم در نظر می‌گیرند.

نانوایی‌ها از هر نوع نانوایی سنتی یا فانتزی، با توجه به تسهیلات دریافتی از دولت ممکن است که جز دسته نانوایی دولتی یا نانوایی روستایی محسوب شوند. همچنین ممکن است تمام کادر و کارکنان یک نانوایی را زنان تشکیل بدهند و شما به نام‌های همچون نانوایی زنانه نیز برخورد کنید.

نانوایی‌ها از هر نوعی که باشند چه نانوایی سنتی، نانوایی فانتزی، نانوایی دولتی، نانوایی زنانه و غیره؛ در وب سایت و اپلیکیشن "وی" معرفی شده‌اند. تمام فروشگاه‌های ارائه‌دهنده نان که به‌طور خاص نان‌های نانوایی صنعتی را ارائه می‌دهند، نیز در فهرست نانوایی‌های "وی" قرار دارند.

مکان یاب و مسیر یاب "وی" بانک اطلاعاتی شما در یافتن تمام انواع نانوایی‌ها است. بهترین انواع نانوایی‌ها و فروشگاه‌های عرضه‌کننده انواع نان را در نزدیک‌ترین مکان در هر منطقه از شهر به‌راحتی در "وی" پیدا کنید. آدرس، شماره تلفن، نوع نان‌ها، سطح خدمات، ساعات کاری، بهترین مسیرهای دسترسی نیز در "وی" شرح داده شده است.    

نانوایی سنتی

انواع نانوایی سنتی، نان‌های سنتی و اصیل ایرانی را ارائه می‌دهند. که از این نانوایی های سنتی می‌توان به نانوایی سنگکی، نانوایی بربری، نانوایی لواش، نانوایی تافتون، نانوایی تنوری اشاره کرد. 

نانوایی سنگکی

سنگک یکی از نان‌های سنتی و قدیمی ایرانی است و در میان نان‌های سنتی به‌عنوان یک نان سالم شناخته می‌شود. دلیل سالم بودن نان سنگک سبوس و فیبر بالای آن نسبت به انواع نان‌های سنتی دیگر است. فیبر فواید زیادی برای بدن، به‌ویژه برای دستگاه گوارش، هضم و جذب غذا دارد و البته سیری طولانی‌مدتی هم ایجاد می‌کند. البته متأسفانه امروزه برخی از نانوایی های سنگک به جای آرد سبوس‌دار از آرد سفید نان‌های لواش استفاده می‌کنند و نان سنگک رنگ تیره ناشی از وجود سبوس را ندارد و از نظر خواص هم تفاوت چندانی با نان لواش ندارد. بااین‌وجود در پخت نان سنگک از جوش‌شیرین و مواد نگه‌دارنده و افزودنی استفاده نمی‌شود، که خود این امر مزیت محسوب می‌شود.

نان سنگک، می‌تواند در تنورهای سنتی دارای سنگریزه و شن، یا تنورهای صنعتی مدرن ساخته شود. نوع اول روش پخت یکی از سالم‌ترین روش‌ها است چراکه خمیر در مجاورت شن و سنگریزه‌های بسیار داغ پخته می‌شود. در نوع دوم معمولاً خمیر بر روی یک صفحه دوار فلزی پهن می‌شود که و در اثر حرارت و داغ شدن صفحه نان می‌پزد. ممکن است البته طعم نان سنگک روی شن و به‌طور سنتی بسیار بهتر است.

بهترین و نزدیک‌ترین انواع نانوایی سنگک در هر نقطه از شهر را در وب سایت و اپلیکیشن "وی" پیدا کنید.

نانوایی بربری

نان بربری با آرد سفید و بدون سبوس درست می‌شود، البته معمولاً در هنگام پخت در بسیاری از نانوایی‌ها روی سطح آن سبوس گندم می‌پاشند. این نان نسبت به نان سنگک و تافتون حجیم‌تر و ضخیم‌تر است. بسیاری از نان بربری‌ها در پخت آن از جوش‌شیرین استفاده می‌کنند که نکته منفی این نان محسوب می‌شود. بهترین و نزدیکترین نانوایی بربری را در وب سایت و اپلیکیشن "وی" بیابید.

نانوایی لواش

نان لواش نانی نازک و شکننده است و با آرد سبوس و بدون سبوس درست می‌شود. ماندگاری این نان بالا است و علاوه بر استفاده معمول از آن برای درست کردن غذاهایی همچون سمبوسه، ساندویچ و غیره هم استفاده می‌شود. از در جستجوی نانوایی لواش هستید، بهترین و نزدیکترین نانوایی لواش را در مکان یاب و مسیر یاب "وی" پیدا کنید.

نانوایی تافتون و نانوایی تنوری

نان تافتون هم نانی تنوری و سنتی است با ضخامتی بین نان لواش و سنگک است. که ممکن است در شهر های مختلف به‌صورت های مختلفی درست شود. در نانوایی تافتون سنتی از تنورهای سنتی استفاده می‌شود.

نانوایی تنوری سنتی نیز انواع نان تافتون و نان تنوری را تهیه و عرضه می‌کنند. در برخی شهرها انواع مختلفی از نان تنوری پخته می‌شود که ممکن است از نظر کیفیت و نوع خمیر، ادویه‌ها و دانه‌ها و سبزی‌های مورداستفاده روی سطح نان، اندازه نان و غیره با شهرهای دیگر متفاوت باشد.  

بهترین و نزدیکترین  نانوایی تافتون، نانوایی تافتون سنتی و نانوایی تنوری سنتی را در مکان یاب و مسیر یاب "وی" بیابید.

نان جو و نان چاودار

نان جو از نظر خواص و تأثیرگذاری آن بر قند خون و فشارخون به‌عنوان یک نان سالم شناخته می‌شود. آرد استفاده‌شده در نان‌های جو، آرد جو خالص نیست، چراکه آرد جو کامل سبوس بالایی دارد و در صورت درست کردن نان، بسیار سفت، سخت و غیرقابل‌خوردن می‌شود. به همین دلیل معمولاً درصدی از آرد استفاده شده در نان‌های جو آرد گندم است. نان‌های جو ممکن است به شکل نان‌های سنتی و پهن و نازک درست شوند یا ممکن است به‌صورت نان‌های حجیم فانتزی نظیر نان‌های تست به بازار عرضه شوند که امروزه اکثر نان‌های جو به شکل حجیم در بازار دیده می‌شوند.  

از آرد چاودار یا گندم ‌سیاه نیز در تهیه نان استفاده می‌شود. مصرف نان چاودار به دلیل سبوس و فیبر بالا توصیه می‌شود ولی این نوع نان چندان بین مردم رایج نیست.

نانوایی چند منظوره

نانوایی چند منظوره معمولاً انواع مختلفی از نان‌های سنتی و ایرانی را تهیه و عرضه می‌کنند. نانوایی چند منظوره کار شما را در خرید نان راحت می‌سازند چراکه انواع نان سنگک، نان بربری، نان لواش، نان تافتون و نان‌های جو، چاودار و نان شیرمال در این نانوایی طبخ و به فروش می‌رسد.

برای پیدا کردن نانوایی چند منظوره در نزدیکترین مکان به محل زندگی یا محل کار خود به وب سایت و اپلیکیشن "وی" مراجعه کنید. در مکان یاب "وی" بهترین و نزدیکترین نانوایی چند منظوره را با صرف زمانی کم می‌توانید پیدا کنید. ساعات کاری، نوع نان‌ها و سطح خدمات هر نانوایی چند منظوره نیز شرح داده شده است.

نانوایی محلی و نان های محلی

علاوه بر نان‌های سنگک، تافتون، لواش، بربری و نان جو و چاودار؛ هر شهر ایران نان‌های مخصوص خود را نیز دارد.  معمولاً در تهیه نان‌های محلی علاوه بر مواد اصلی آرد، آب، نمک و احتمالاً مخمر از انواع سبزی‌ها،  ادویه‌جات و دانه‌ها استفاده می‌شوند.

نان کلانه یکی از نان‌های کردستان است، که از نوعی از گیاه کوهی به نام پیچک و کینوال در آن استفاده می‌شود. نان فطیر یا نان فتیر، بدون استفاده از خمیرمایه و دارای تخم‌مرغ و شکر است که نان شیرمال هم جز دسته نان فطیر جای می‌گیرد. این نوع نان در مناطق مختلف ایران نظیر اراک، آستارا و ملایر پخته می‌شود.

نان بیشمه بیشمه، نانی از ترکمن‌صحرا است که دارای ماست، تخم‌مرغ و شکر است. این نان ظاهری شبیه بامیه دارد و روغنی است. نان توموشی، نانی مربوط به نواحی جنوب و خلیج‌فارس است. این نان کمی مزه ماهی می‌دهد ولی خوشمزه است. نان کوکه یکی از نان‌های آذربایجان است که در پخت آن از زنجبیل، روغن حیوانی یا کره، زعفران و مغزها استفاده می‌شود.  نان لاکو نانی در گیلان است که در آن از آرد برنج، آرد گندم، زعفران و زردچوبه استفاده می‌شود. نان خرفه نیز نانی محلی، از گیلان است که در تهیه آن، پوره کدوحلوایی، خرفه و آرد برنج و گندم استفاده می‌شود. نان کرتون، در شهربابک کرمان پخته می‌شود، که به مدت زیادی در تور می‌ماند و حسابی مغزپخت می‌شود و ماندگاری بالایی دارد. نان قاق از نان‌های قزوین است، که از خمیر فطیر تهیه می‌شود و کمی شیرین است. نان اهری در آذربایجان شرقی و عطر و طعم فوق‌العاده‌ای دارد و دارای روغن، شکر، تخم‌مرغ، ماست پرچرب، سرکه سفید، وانیل و بکینگ پودر است و از شیره انگور و تخم‌مرغ و زعفران برای رومال آن استفاده می‌شود. نان کماج نیز از نان‌های محلی همدان است.

نان شیرمال، هم دارای شیر و شکر است و در مناطق مختلف ایران پخته می‌شود.

تمامی این نان‌ها، تنها چند مورد از نان‌های محلی ایران و مربوط به نواحی و شهرهای مختلف هستند. خوشبختانه امروزه برخی از نان‌های محلی هر استان در شهرهای دیگر نظیر تهران هم طبخ می‌شود.

اگر علاقه‌مندید نان ‌های محلی را امتحان کنید، انواع نانوایی محلی و نانوایی سنتی را می‌توانید در "وی" بیابید. در وب‌سایت و اپلیکیشن "وی" نوع نان‌ها، سطح خدمات، ساعات کاری ، شماره تلفن، آدرس و بهترین مسیرهای دسترسی، هر نانوایی محلی نیز شرح داده شده است.

نانوایی فانتزی

نان‌های فانتزی برخلاف اکثر نان‌های اصیل و سنتی، معمولاً نان‌های حجیم و نیمه حجیم هستند. معمولاً این نوع نان‌ها را می‌توان به دو دسته نان‌های سفید که در آنها از آردهای سفید و بدون سبوس استفاده می‌شود و نان‌های تیره سبوس‌دار تقسیم‌بندی کرد. خمیر این نان‌ها، معمولاً در طی فرایند پیچیده‌تری نسبت به نان‌های سنتی و ایرانی عمل می‌آید و معمولاً نانوایی فانتزی نیاز  به دستگاه‌ها و ابزار خاص خود نیاز دارد. نان باگت نانی از فرانسه، نان سیباتا یا چاباتا از ایتالیا، نان فوکاسیا نانی ایتالیایی، نان بیگل از هلند، نان بریوش، نان ذرت از آمریکا، نان پرتزل نان آلمانی، نان تورتیلا از مکزیک، نان مولتی گرین یا چند غله، نان پیتا، نان چاودار، انواع نان تست، نان سیمیت از ترکیه، تنها برخی از انواع نان‌های فانتزی هستند که در اشکال و اندازه‌های مختلف و با طعم‌ها و مواد گوناگون تهیه می‌شوند.

امروزه انواع نانوایی فانتزی در سطح شهر تهران و شهرهای بزرگ دیگر فعالیت دارند، که انواع مختلفی از این نان‌ها را تهیه و عرضه می‌کنند. اگر نانوایی های فانتزی شهر یا منطقه خود را نمی‌شناسید، می‌توانید به وب‌سایت و اپلیکیشن "وی" مراجعه کنید. در مکان یاب و مسیر یاب "وی" نه‌تنها بهترین انواع نانوایی فانتزی بلکه نزدیک‌ترین آنها به شما معرفی می‌شود. انواع نان تولیدی، کیفیت نان، سطح خدمات، ساعات کاری و بهترین مسیرهای دسترسی به هر نانوایی فانتزی نیز در  وب سایت و اپلیکیشن مکان یاب "وی" به شما معرفی شده است. با "وی" می‌توانید انواع نانوایی فانتزی ارائه‌دهنده بهترین، جدیدترین و متفاوت‌ترین نان‌های فانتزی را به‌راحتی و در زمان خیلی کوتاهی بیابید.

نانوایی سیار

نانوایی سیار نوعی نانوایی است که معمولاً از یک کانکس برای پخت و عرضه نان استفاده می‌شود، که قابلیت یدک‌کش بودن دارد و جابه‌جایی آن به راحتی  امکان‌پذیر است. معمولاً تمام تجهیزات مناسب جهت پخت نان نظیر خمیر ساز، چانه‌گیر، تنور یا فر و غیره به‌صورت هوشمندانه‌ای در داخل این نوع کانکس‌ها طراحی و پیاده‌سازی می‌شود. معمولاً از نانوایی سیار در محل‌ها و مکان‌هایی که نانوایی در دسترس نباشد یا مثلاً در هنگام برگزاری رویدادهای خاص استفاده می‌شود.

اگر در جستجوی نزدیکترین نانوایی سیار هستید، حتی نانوایی ‌های سیار نیز در وب سایت و اپلیکیشن "وی" به شما معرفی شده‌اند.

نانوایی پیک دار

اگر حوصله ایستادن در صف نانوایی را ندارید، امروزه کار شما راحت شده است، چراکه انواعی از نانوایی پیک دار در شهرهای بزرگ وجود دارند و البته بسیاری از نانوایی‌ها نیز با استفاده از خدمات شرکت‌های دیگر نظیر اسنپ فود، نان را با پیک به دست مشتریان می‌رسانند.

اگر در جستجوی نانوایی پیک دار در منطقه و شهر خود هستید، کافی است به "وی" مراجعه کنید. در وب سایت و اپلیکیشن "وی" نه‌تنها تمام انواع مختلف نانوایی‌های شهر، منطقه شما و نزدیکترین آنها معرفی می‌شود بلکه خدمات مختلف آنها نظیر نانوایی پیک دار نیز شرح داده شده است.

نانوایی آنلاین

امروزه کارگاه‌ها و نانوایی‌های زیادی هستند، که علاوه بر مراجعه حضوری امکان سفارش آنلاین نان و سفارش و خرید اینترنتی نان را نیز فراهم کرده‌اند.  برخی نیز تنها به‌صورت نانوایی آنلاین فعالیت دارند.

برای یافتن نانوایی آنلاین، یا نانوایی‌های عادی ارائه‌دهنده خدمات آنلاین، به وب سایت و اپلیکیشن "وی" مراجعه کنید. در مکان یاب و مسیر یاب "وی" تمام انواع مختلف نانوایی‌ها و نانوایی‌های با خدمات خاص به‌عنوان‌مثال نانوایی آنلاین و سفارش اینترنتی نیز به شما معرفی شده است.

نانوایی شبانه روزی

برخی از نانوایی‌ها در سطح شهر تهران و شهرهای بزرگ به‌صورت نانوایی شبانه روزی مشغول فعالیت هستند. این نوع نانوایی 24 ساعته، در هر ساعتی که شما نیاز به نان داشته باشید، نان عرضه می‌کنند.

اگر به دنبال یافتن نانوایی شبانه روزی در هر منطقه از شهر به‌عنوان‌مثال نانوایی شبانه روزی غرب تهران، هستید می‌توانید انواع نانوایی شبانه روزی تهران را در وب سایت و اپلیکیشن "وی" بیابید.

خرید نان

اگر نانوایی‌های مناطق مختلف تهران را نمی‌شناسید و به دنبال یک نانوایی سنتی یا نانوای فانتزی هستید، به‌جای جستجوهای پراکنده با عباراتی همچون نان بربری نزدیک من، نان سنگکی نزدیک من، نانوایی جدید، نانوایی تهران، نانوایی پیک دار، نانوایی آنلاین و غیره؛ به وب‌سایت و اپلیکیشن "وی" مراجعه کنید. در مکان یاب و مسیر یاب "وی" با یک جستجوی ساده می‌توانید بهترین و نزدیک ترین انواع نانوایی‌ها به خود را پیدا کنید. تمام مشخصات همه نانوایی‌ها شامل، آدرس، شماره تلفن، نوع نان‌ها، سطح خدمات، بهترین مسیرهای دسترسی، امکان خرید آنلاین، نانوایی پیک دار و غیره در "وی" شرح داده شده است. برای خرید نان در تهران، قبل از هر چیز بهترین نانوایی سنتی، نانوایی فانتزی و انواع دیگر نانوایی‌ها را در "وی" بیابید.