عمده فروشی

۰٪ تخفیف
تصویر
 • 0 / 10

جناب توتون

توتون فرآوری نشده سیگار، جناب توتون مشهد

 • مشهد، میدان پژوهش، نبش کوثر شمالی ۲۱
 • 09156156190

عمده فروشی

با عمده فروشی در بازار تهران آشنا شوید

این مقاله قصد دارد راجع به موضوع "عمده فروشی در بازار تهران" صحبت کند و مطالبی را به افراد علاقه مند ارائه دهد. اما بهتر است که پیش از آن به تعریف و کاربرد آن پرداخت.

چنانچه که به آن اشاره شد، مقاله قصد دارد نگاهی کلی به موضوع عمده فروشی داشته باشد و مشخص کند که نقش عمده فروشی در بازار تهران چیست؟ اما تعریف درست عمده فروشی چیست؟

عمده فروشی را می توان به صورت فرآیند خرید کالا در مقیاس های بزرگ (اغلب از تولید کننده) و فروش آن به مشتریان (صنایع، خرده فروشان و غیره) به طور عمده با قیمتی پایین تعریف کرد. در واقع می توان گفت که عمده فروش نوعی واسطه است.

این نکته نیز باید مورد توجه قرار گیرد که عمده فروش تولیدکننده نیست (به همین علت است که کشاورزان و تولیدکنندگان را نمی توان در دسته عمده فروش ها قرار داد) و مشتری نهایی را نیز ملاقات نخواهد کرد. در اکثر اوقات، عمده فروش ها خریداری محصول را با قیمتی بسیار پایین تر از قیمت بازار و به صورت فله و بسته بندی نشده انجام می دهند و فروش آنها را بعد از بسته بندی با قیمتی مناسب اجرا می کنند.

اگر شما هم به هر دلیل به دنبال عمده فروشی های مختلف هستید، ممکن است با سوالاتی مواجه شوید که عبارت است از:

 • بهترین عمده فروشی لوازم تحریر تهران در کجا قرار گرفته است؟
 • بهترین عمده فروشی در استان تهران کجا است؟
 • بهترین عمده فروشی دوچرخه تهران کجا است؟
 • بهترین عمده فروشی لوازم ورزشی تهران در کجا قرار دارد؟
 • بهترین عمده فروشی وسایل آرایشی در تهران کدام است؟

با این مقاله همراه شوید و آن را تا انتها مطالعه کنید که پاسخ این سوالات برایتان روشن شود.

تفاوت اصلی خرده فروشی و عمده فروشی در بازار تهران و دیگر شهرها چیست؟

مواردی مانند فروش یا عدم فروش محصول به مشتری نهایی و توانایی در نگهداری محصول برای مدت زمانی طولانی در تعریف خرده فروشی قرار می گیرند. جدا از این موارد توانایی انبار کردن و نگهداری محصول، از مهم ترین خصوصیاتی است که برای عمده فروشی مورد نیاز است.

تفاوت میان عمده فروشی و خرده فروشی را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • عمده فروش ها نیازمند تبلیغ و ترویج کالا نیستند و جو بازار برای آنها مهم نیست.
 • تفاوت بزرگ دیگر به حجم معاملات و گستردگی عملکرد مربوط می شود. در واقع حجم معاملات عمده فروش را نمی توان با یک خرده فروش مقایسه کرد. از سویی دیگر حیطه فعالیت خرده فروش ها در زمینه های تخصصی و محدود است؛ این در حالی است که عمده فروش می تواند در هر زمینه ای اقدام به خرید و فروش کند و این موضوع به سرمایه مورد نظر، ارتباطات و تجهیزات انبارداری بستگی خواهد داشت.
 •  تفاوت سوم به موضوع مالیات مرتبط است. بر اساس قوانین اقتصادی، دو گروه مختلف برای عمده فروش ها و خرده فروش ها در نظر گرفته می شود و محاسبه مالیات بر درآمد آنها با هم متفاوت است.

آیا نقش عمده فروش به عنوان واسطه قابل حذف شدن است؟

در هنگام صحبت از شغل عمده فروشی و ماهیت واسطه گونه این شغل، اولین نکته این است که آیا چرخه تولید تا مصرف نیازمند واسطه است یا خیر؟ آیا امکان حذف فروش عمده و رساندن محصول با قیمتی کمتر به مصرف کننده نهایی وجود دارد؟

در ادامه به برخی از دلایل حضور همیشگی عمده فروشی در چرخه اشاره خواهد شد.

تسهیل روند فروش کالا

نباید فعالیت عمده فروشی را فعالیتی دانست که از لحاظ اقتصادی کاذب است. در واقع این امکان توسط عمده فروشی در بازار تهران و دیگر استان ها برای تولیدکننده کالا به وجود خواهد آمد که با هزینه ای اندک ارتباطی با شرکت های کوچک در سراسر کشور داشته باشد. در صورت نبود ارتباط عمده فروش با سایرین، تولیدکننده کالا نمی توانست کالایش را با وسعت کنونی ارائه کند.

 جور بودن جنس

عمده فروش می تواند اقدام به خرید محصول کند و در این فرآیند سرمایه، توانایی نگهداری و ارتباط را در نظر می گیرند. باید به نقش عمده فروش ها در برطرف کردن نیازهای بازار توجه کرد. تصور کنید که در صورت خرید مستقیم نیازها توسط فروشنده نهایی یا مصرف کننده، شرایط چگونه می شد؟

خرید انبوه

عمده فروش از توانایی خریداری محصول در حجمی بزرگ و فروش در بخش های کوچک برخوردار است. با توجه به تخفیفی که به عمده فروش به علت خرید انبوه اختصاص داده می شود، از لحاظ قیمت برای خرده فروش و مصرف کننده نهایی مناسب و سودمند خواهد بود.

 امتیازی به نام انبارداری

توانایی عمده فروش ها در نگهداری از کالا در حجم بزرگ می تواند سبب کاهش دادن هزینه های انبارداری و ریسک های عرضه کنندگان و مشتریان شود.

حمل و نقل

انجام روند حمل و نقل کالا در مقیاسی بزرگ توسط عمده فروش ها سریع تر، ارزان تر و با آسیب دیدگی کمتر به محصول خواهد بود. این موضوع به علت تخصص عمده فروش ها در حمل و نقل کالا و ارتباطات گسترده است.

تامین مالی

این موضوع بر نقش عمده فروش برای ادامه حیات تولید کننده و همچنین خرده فروش تاکید می کند. عمده فروشی در بازار تهران می تواند اعتبار مالی را به مشتریان ارائه دهد و اقدام به فروش کالاها به صورت قسطی کند. همچنین عمده فروش ها توانایی ارائه تقاضاهای زودهنگام به عرضه کنندگان (تولیدکنندگان) را دارند و صورت حساب را در زمان مقرر پرداخت می کنند که تامین مالی آنها رخ دهد.

ریسک پذیری

عمده فروش ها می توانند محصول را خریداری کنند و سند مالکیت را به نام خود انتقال دهند و از این طریق مسئولیت تولیدکننده و خرده فروش کاهش می یابد. در واقع ریسک هایی مانند آسیب دیدگی محصول، سرقت و منسوخ شدن محصول کاهش پیدا می کند.

اطلاع رسانی

علاوه بر همه موارد که نشان دهنده کمک عمده فروش در فرآیند عرضه محصولات به صورت مستقیم است، باید دانست که عمده فروش ها فوایدی برای دیگر اعضای چرخه تولید نیز دارند که به صورت غیرمستقیم است. اطلاع رسانی یکی از این فایده ها است. عمده فروش ها به اقتضای شغل خود از ارتباطات بسیار زیادی برخوردار هستند  و می توانند ارائه اطلاعاتی مهم و سودمند را راجع به موقعیت رقیبان و به صورت کلی وضعیت بازار به تولیدکننده ها و خرده فروش ها انجام دهند.

ارائه خدمات در زمینه مدیریت

عمده فروش ها با استفاده از چند مورد می توانند به بهبودی فرآیند عملیات کارکنان خرده فروشی ها (مشتریان) کمک کنند که این موارد عبارت است از: به کارگیری سیستم های حسابداری و کنترل، ارائه دیدگاه های کارشناسانه درباره نمای فروشگاه، ارائه آموزش های لازم به کارکنان خرده فروشی ها.

در صورتی که دوره های آموزشی برای کارکنان مشتریان برگزار شود، (منظور از کارکنان مشتریان، شرکت های فعال در فناوری پیشرفته است) امکان کمک کردن به آنها فراهم خواهد شد.

انواع عمده فروشی در بازار تهران و دیگر شهرها

به طور کلی، فعالیت یک مرکز عمده فروشی در بازار تهران و سایر شهرها در سه نوع و شکل مختلف خواهد بود.

عمده فروشی تجاری

رایج ترین نوع فروش عمده، این نوع است. در این نوع، فردی خریداری کالایی را در تعداد بسیار زیاد انجام می دهد و سپس آن را با قیمتی بیشتر و تعدادی کمتر به فروش می رساند. چنین افرادی در تولید کالاها نقشی ندارند، اما از طریق آشنایی با بازار محصولات مختلف از بهترین زمان برای فروش یک نوع کالا و عرضه در بازار اطلاع دارند که حداکثر سود را برای آنها به دنبال داشته باشد.

دلال ‌ها

دلال ها را نباید صاحب کالا دانست و عملکرد وی در نقش رابطی بین عمده فروش و مشتریان مربوط به عمده فروش است. یک دلال به آشنایی این دو با یکدیگر خواهد پرداخت و سعی در ایجاد یک معامله برد – برد برای طرفین دارد و سپس نسبت به دریافت حق کمیسیون خود نیز اقدام می کند.

فروش و پخش

تولیدکننده به جای انتظار برای یک عمده فروش، استخدام افرادی را انجام می دهد که به عنوان نماینده آن ها با عمده فروش صحبت کند و به معرفی محصولات بپردازد.

دسته های مختلف فروش کالا به صورت کلی و عمده فروشی در بازار تهران و سایر شهرها

پلتفرم فعال در زمینه فروش عمده، امکان دارد فعالیتی در یک دسته و کالای خاص داشته باشد یا فروش کالاها را در دسته بندی هایی متفاوت انجام دهد. عمده فروشی در بازار تهران و سایر شهرها در دسته های مختلفی انجام می شود که عمده فروشی لبنیات تهران و سایر شهرها تا عمده فروشی تلویزیون تهران و عمده فروشی الکتریکی تهران و دیگر شهرها را در بر خواهد گرفت.

پوشاک

فعالیت برخی از شرکت های فروش کالا به طور کلی در زمینه پوشاک است. خریداری پوشاک و البسه را از تولیدکننده به صورت عمده انجام می دهند و سپس آنها را با قیمتی بیشتر به فروشگاه ها می فروشند. مانند عمده فروشی کیف و کفش در تهران و دیگر شهرها، عمده فروشی لباس ورزشی تهران و سایر شهرها، عمده فروشی شال و روسری در تهران و شهرهای دیگر.

مواد غذایی

مواد غذایی را می توان یکی از محبوب ترین و سود آورترین زمینه های عمده فروشی معرفی کرد. عمده فروش در این دسته از مشتریان بسیار زیادی برخوردار است که می تواند فروش مواد غذایی را به صورت عمده برای آنها انجام دهد. مانند عمده فروشی تنقلات تهران، عمده فروشی قهوه تهران، عمده فروشی خشکبار تهران و دیگر شهرها و عمده فروشی قارچ تهران و سایر شهرها.

 به عنوان مثال رستوران ها، هایپرمارکت ها، کافی شاپ ها، هتل ها و غیره در دسته کسب و کارهایی قرار می گیرند که پیوسته به خرید عمده مواد غذایی نیاز خواهند داشت.

دارو

یکی از سودآورترین زمینه های کاری شناخته شده، صنعت داروسازی است. شرکت های فعال در زمینه عمده فروشی فرآورده های دارویی، در اکثر مواقع فروش داروها را به خرده فروشان با قیمتی بسیار بیشتر از قیمت واقعی انجام می دهند.

اسباب بازی و محصولات مرتبط با کودکان

یکی از زمینه هایی که با تقاضای بسیار زیادی مواجه می شود، اسباب بازی و محصولاتی است که با کودکان و نوزادان ارتباط پیدا می کند. در این زمینه عمده فروشان فعال زیادی وجود دارند که فروش کتاب ها و بازی های کودکانه را به طور عمده انجام می دهند. مانند عمده فروشی سیسمونی در تهران و دیگر شهرها.

گجت های الکترونیکی و لوازم جانبی موبایل

با پیشرفت روزافزون فناوری، نیازمندی به محصولات و لوازم جانبی آنها افزایش پیدا می کند. بسیاری از کسب و کارها با استفاده از این موقعیت، فروش مواردی مانند پاور بانک ها، بلندگوی بلوتوثی، باتری، هدفون و سایر لوازم جانبی را اجرا می کنند. مانند عمده فروشی فلش تهران، عمده فروشی لوازم جانبی تهران و سایر شهرها و عمده فروشی های تهران در زمینه های دیگر.

کلام آخر

در این مقاله به موضوع "عمده فروشی در بازار تهران" پرداختیم و مطالبی را در این زمینه به مخاطبان خود ارائه دادیم.

در ادامه به آدرس یک وب سایت اشاره کرده ایم. اما کاربرد این وب سایت چیست؟ برای بررسی بیشتر و آگاهی از کاربرد آن، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

https://waynavigation.com

این وب سایت به افراد مالک کسب و کار، امکان ثبت مکان مربوط به کسب و کارشان را خواهد داد. به این ترتیب مکان مورد نظر برای کاربران به نمایش در خواهد آمد. در واقع مسیریابی و مکان یابی مشاغل مختلف از کاربردهای استفاده از این وب سایت خواهد بود.