آب آشامیدنی

۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

ایستگاه ‌آب تصفیه شده آناهیتا

 • بیرجند، بین مدرس ‌‌۳۱ و ۳۳
 • 09155619636
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

آب آشامیدنی

 • خیابان میدان آزادی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

آب صنایع

 • خیابان خیابان آزادی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

آب خوری

 • خیابان خیابان آزادی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

آب

 • خیابان خیابان آزادی
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

سرد خانه ساینا

 • خیابان بلوار بسیج مستضعفین

آب آشامیدنی

درباره آب شرب تهران بدانید

در قدیم برای تامین آب شرب برخی شهرها و روستاها از روش های سنتی مثل حفر چاه و قنات استفاده می شد، اما در ایران سالیان سال است که از سدسازی برای تامین آب آشامیدنی شهر استفاده می شود. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آب شرب تهران از کجا تامین می شود؟

برای مصرف آب در شهرها می توان گفت که آب شرب و غیر شرب وجود دارد که توزیع آن وابسته به مصرف کننده می تواند متفاوت باشد. در این مقاله در مورد آب آشامیدنی در شهری مثل تهران دقیق تر می شویم تا اطلاعات خود را نسبت به این موضوع و سلامت فردی بیشتر کنیم.

وضعیت دسترسی به آب شرب تهران را بیشتر بشناسید

با توجه به افزایش جمعیت در تهران طی سال های گذشته، تامین آب مصرفی ساکنین این استان یکی از اولویت های ساز و کار مسئولین کشور است. در قدیم که تهران به شکل امروزی وجود نداشت، تامین آب از قنات ها و چاه های جنوب شهر انجام می شد، زیرا در شمال شهر تهران حفر چاه و قنات کاری بس دشوار یا غیر ممکن بود!

آب آشامیدنی تهران از کجا تامین می شود؟

امروزه با سدسازی هایی که در شمال استان تهران و البرز انجام شده است، می توان در جواب این سوال که آب شرب تهران از کجا تامین می شود گفت تا حدودی آب آشامیدنی که در اختیار اکثر شهروندان این دو استان پر جمعیت قرار می گیرد، از سدهایی مثل طالقان، سد کرج، لتیان و سد لار تامین می شود.

این نکته را هم نباید فراموش کرد که در سال 1400 با توجه به آمار سازمان آب و فاضلاب کشوری حجم آب سدها بسیار کم تر از سال های پیش بوده است که مسئولین و شهروندان باید به این مسئله توجه به خصوصی داشته باشند و عملیات لازم را انجام دهند!

آب شرب تهران چه خصوصیاتی دارد؟

اگر بخواهیم به طور اصولی آب شرب را داخل یک تعریف و چهارچوب قرار دهیم، می توان به این تعریف که «آب نوشیدنی حاصل از عملیات تصفیه که عاری از آلاینده ها و میکروب های مضر برای بدن است»، اشاره کرد. در شهرها این عملیات به گردن تصفیه خانه های شرکت آب و فاضلاب است که وظیفه دارند آب سالم را از طریق لوله کشی به منازل برسانند.

مصرف آب های تصفیه نشده برای بدن می تواند بیماری های گوارشی و میکروبی به همراه داشته باشد. به منظور جلوگیری از مسمومیت های حاصل مصرف آب قبل از اینکه آب سد ها، رودخانه، قنات و... آب باید تصفیه شود و مورد آزمایش قرار گیرد.

با تمام این تفاسیر در مورد آب های آشامیدنی تصفیه خانه ممکن است نواقصی هم در کار وجود داشته باشد، مثل وجود باکتری و جلبک های موجود در لوله کشی مسیر تصفیه خانه تا درب منزل؛ جهت جلوگیری از وجود هرگونه مواد آلاینده در آب مصرفی، پیشنهاد می شود آب را قبل از مصرف به مدت 20 دقیقه بجوشانید.

فروش آب آشامیدنی در تهران

در مورد آب های آشامیدنی در سطح شهرهایی مثل تهران می توان گفت که اکثر تبلیغاتی که برای تولید آب معدنی های موجود در سطح شهر تا به امروز دیده اید، در بهترین حالت با تصفیه مجدد آب های تصفیه خانه صورت می گیرد. لازم به ذکر است استانداردهایی برای تولید آب های معدنی نیز وجود دارد که به صورت اصولی آب معدنی سالم باید پیرو آن قوانین باشد.

برای افرادی که به دنبال تصفیه مجدد آب شرب تهران یا دیگر شهرها در خانه یا محل کار خود هستند، دستگاه های تصفیه ای وجود دارد که می توانید با نصب آن بر سر خروجی آب لوله کشی در آشپزخانه، آب را از فیلتر بگذرانید تا دیگر شک و شبهه ای در سلامت آب شرب باقی نماند، اما پیدا کردن مراکز فروش دستگاه های تصفیه آب با چه چالش هایی می تواند همراه باشد؟

ما در این جا برنامه ای را به شما معرفی می کنیم که به بهترین شکل، محل های فروش و نصب دستگاه تصفیه آب آشامیدنی را پیدا کنید. نام این اپلیکیشن مسیریاب سخنگوی وی یا WAY Navigation است که تیم فنی ما با یک دهه تلاش در زمینه IT توانسته است آن را روانه بازار کند.

با استفاده از این برنامه می توانید به عنوان مثال مرکزهای فروش دستگاه تصفیه آب آشامیدنی غرب تهران را پیدا کنید و بهترین مسیر را تا رسیدن به آن جا داشته باشید.

سخن پایانی

تشخیص این مسئله که آب شرب تهران یا دیگر شهرها سالم است یا خیر، می تواند وابسته به شناخت فرد از تصفیه خانه های شهر محل سکونت و اطلاعات در زمینه منابع تامین آب مصرفی خانوارها متفاوت باشد. از این جهت قبل از تهیه دستگاه های تصفیه آب یا در برخی موارد، تهیه آب از منابعی غیر از آب لوله کشی، باید به بررسی میزان سلامت آب مصرفی پرداخت.

در آخر این نکته بسیار مهم است که مصرف آب در اندازه لازم و به صورت صحیح می تواند امنیت ما را در جهت تامین آب آشامیدنی در آینده تامین کند.