سطل زباله

سطل زباله

سطل زباله های تهران

برای بهبود روند حفاظت از محیط زیست چه چیزی بهتر از این است که ما از خودمان و شهرمان شروع کنیم. در مورد زباله های شهری می توانیم بگوییم که جمع آوری سطل زباله های تهران و سایر شهرها امروزه به صورت مکانیزه انجام می شود. ما چقدر با کاربرد سطل های تفکیک زباله در تهران آشنا هستیم و از مدل های مختلف سطل زباله استفاده می کنیم؟

امروزه مبحث بازیافت و حفاظت از محیط زیست یکی از مسائلی است که در مجامع مختلف بین المللی از جمله بحث های مهم محسوب می شود، زیرا ما در این کره خاکی در مرزهای جدا از هم، ولی با آسمانی مشترک زندگی می کنیم و شیوه زیست ما بر تک تک افراد اثر گذار خواهد بود.

برای درک بهتر این موضوع ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که انواع سطل های زباله را بشناسید و بیشتر با کاربرد این وسیله آشنا شوید.

سطل زباله های تهران چه کاربردی دارند؟

بر خلاف باور بعضی که زباله ها را همه از یک جنس و نوع حساب می کنند، باید گفت که زباله ها انواع مختلفی دارند که از کم ترین تا بیشترین آلایندگی را به همراه خود دارند و در صورت عدم تفکیک می توانند باعث صدمه به سلامت افراد و محیط زیست شوند.

به این منظور طرح ها و کانال کشی هایی در سطح شهر تهران و دیگر شهرها وجود دارد که این خطرات را برای مردم کمتر می کنند، مثل سطل های تفکیک زباله در تهران. همانطور که اشاره شد، زباله های شهری را می توان با در نظر گرفتن اهمیت آلایندگی آن ها از کمترین تا بیشتر میزان آلاینده به چند عنوان تقسیم کرد که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

زباله معمولی

این دسته بندی از زباله ها به مواردی گفته می شود که روزانه با آن در ارتباط هستیم و ممکن است هر روز در خانه یا محل کار تولید شوند، مثل بطری نوشیدنی، کیسه خرید، ظرف های یکبار مصرف و... . نوع دیگر این زباله ها که ممکن است بیشتر در بیرون از خانه تولید شوند، زباله های کاغذی، فلزی و شیشه ای هستند که با در نظر گرفتن انواع این زباله ها می توان آنها را تفکیک کرد تا به بازیافت برسند.

زباله های طبیعی و ارگانیک

جدا از اسم گول زننده ای که این نوع زباله ها دارند، در صورت جمع آوری غلط و رها کردن آن در طبیعت می توانند باعث تولید گاز متان شوند؛ زباله هایی مثل کود باغبانی، گوشت فاسد و... که می توانند در طی فرآیندی تبدیل به کود شوند.

زباله های بیمارستانی و صنعتی

این دسته از زباله ها باید به صورت مهندسی شده جمع آوری شده و در صورت لزوم بازیافت شوند. مثل زباله های آزمایشگاه، مرکزهای درمانی و کارخانه ها که می توانند از آلاینده های بهداشتی و زیست محیطی باشند.

زباله های پر خطر

دسته آخر زباله ها مواد قابل اشتعال، سمی و واکنش پذیر هستند که در خانه هم وجود دارند، مثل حشره کش ها، سم ها، وسایل دارای جیوه و دیگر وسایلی که در آن از مواد شیمیایی استفاده شده باشد که باید در کیسه های جداگانه و دور از بقیه زباله ها قرار بگیرند.

سطل زباله های تهران چند نوع دارند؟

با مراجعه به محل های بورس سطل زباله در تهران می توان به این موضوع پی برد که تا چه حد تنوع در انواع سطل زباله وجود دارد. ما با شناخت بیشتر مدل های سطل زباله می توانیم به کاربرد آن ها بیشتر پی ببریم و در روزمره خود دقت بیشتری در استفاده از سطل زباله تهران داشته باشیم، زیرا محیطی امن نیازمند مراقبت و حفظ تمیزی سطح شهر است.

سطل زباله معمولی یا خانگی

این مدل از ظرف و ظروف شکل های مختلفی دارند که با توجه به مکان استفاده در منزل، دارای اشکال مختلفی هستند، مثل سطل زباله آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق خواب و... که بهترین مدل آن سطل های زباله بازیافت است؛ این مدل سطل ها برای تفکیک زباله های تر و خشک و جدا کردن انواع مدل زباله ها کاربرد بسیار دارد.

سطل زباله های کارخانه ای و تجاری

به دلیل حجم زباله های مراکز تولیدکننده مثل کارخانه یا ادارات و مجتمع های بزرگ، سطل زباله هایی که در این اماکن قرار می دهند، به طور معمول بزرگ و جادار هستند که به آن ها سطل های کارخانه ای نیز گفته می شود.

سطل زباله کارتن پلاست

سطل زباله کارتن پلاست تهران یکی از مدل هایی با فناوری به نسبت جدید در ایران است. با استفاده از کارتن پلاست می توان سطل های یکبار مصرف سازگار با محیط زیست تولید کرد و به استفاده عموم رساند.

سطل زباله تزئینی

همان طور که از نام این سطل های زباله پیدا است، بیشتر جنبه تزئینی و زینتی دارند و می توان بسته به محلی که استفاده می شوند، دارای طرح ها و مدل های مختلفی باشد.

مرکز خرید سطل زباله در تهران کجاست؟

با توجه به تنوع در مدل های مختلف سطل زباله شهری و خانگی می توان گفت که بورس سطل زباله در تهران، بین فروشگاه های فروش مخازن زباله و سطل زباله یا پلاسکو تقسیم می شود. لازم به ذکر است که با توجه به تقاضای مردم برای ظروف پلاستیکی در هر محل و خیابان اصلی می توان پلاسکوهای مختلفی را پیدا کرد. برای پیدا کردن این فروشگاه ها و مغازه ها ما به شما برنامه ای را معرفی می کنیم که با استفاده از آن می توانید به راحتی مرکز خرید سطل زباله در تهران را پیدا کنید.

این برنامه اپلیکیشن مسیریاب سخنگوی وی نام دارد که حاصل زحمت یک دهه فعالیت تیم نخبه ما یعنی گروه فنی وی «WAY» در زمینه IT است؛ با استفاده از آن می توانید به راحتی مکان ها و فروشگاه های اطراف خود را پیدا کنید.

سخن پایانی

با توجه به کاربردهای مختلف سطل زباله های تهران می تواند گفت که اهمیت دادن به استفاده از سطل های زباله و تفکیک زباله ها از ارزش بسیاری برخوردار است. برای خرید سطل های زباله ابتدا باید مدل های مختلف آن را بررسی کرد تا بهترین مدل را با توجه به نیاز فردی یا جمعی انتخاب کرد؛ کاری که ما در این مقاله سعی بر روشن تر کردن این موضوع برای شما عزیزان داشتیم.