حمام

۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5

گرمابه‌ی لوکس صدیقی

  • خیابان Tohid St.
  • 02433324578
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5

حمام عمومی

  • خیابان (خیابان توحید (عصار
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5

دوش

  • خیابان خلیج فارس
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5

حمام

حمام عمومی در تهران را به راحتی پیدا کنید

وجود حمام به شکل امروزی که در تمامی خانه ها موجود است، قدمت چندانی ندارد. در گذشته های نه چندان دور تمامی مردم برای استحمام به گرمابه های عمومی مراجعه می کردند. تعداد زیاد حمام عمومی در تهران نیز به دلیل جمعیت زیاد ساکن در آن امری بدیهی است.

گذشت زمان و ساخت خانه با الگو گرفتن از معماری غرب موجب احداث حمام در منازل شد. اگرچه برخی از خانه های قدیمی از این موهبت برخوردار بودند، ولی درصد زیادی از جمعیت به حمام های عمومی مراجعه می کردند.

حمام های عمومی در همه محله های تهران حضور داشتند. گرمابه انفرادی که افراد به طور خصوصی کرایه می کردند و به حمام نمره معروف بودند، معمولا قیمت بالاتری نسبت به استفاده از فضای عمومی داشتند. با پیشرفت ساختمان سازی و راهیابی حمام و مستراح به خانه ایرانیان لیست حمام های عمومی در تهران نیز با کاهش چشمگیری مواجه شد.

حمام های سنتی

اگرچه تعداد حمام عمومی در تهران زیاد نیست، ولی در کنار برخی مجموعه های ورزشی و استخرها حمام های سنتی احداث و راه اندازی شده اند. مجموعه های ورزشی آبی در سطح شهر علاوه بر استخر از امکانات دیگری نیز برخوردار هستند. سونا، جکوزی، فیش اسپا، حمام نمک، اتاق ماساژ و ... از جمله این امکانات به شمار می روند.

حمام عمومی در شمال تهران شکل قدیمی خود را از دست داده اند، ولی این بدان معنی نیست که اصلا وجود ندارند. این حمام ها با ارائه خدمات دیگر نظیر ماساژ کاربری خود را تغییر داده اند، ولی همچنان به فعالیت مشغول هستند.

در زمان های قدیم در حمام افراد دیگری نیز به فعالیت می پرداختند. دلاک ها که همان ماساژورهای امروزی هستند، در کنار سلمانی ها یا همان آرایشگرهای امروزی خدماتی را به مردم ارائه می کردند.

حمام عمومی لوکس در تهران

وجود برخی حمام عمومی لوکس در تهران بستری را برای ارائه خدمات ویژه فراهم کرده است. حمام نمک یا غار نمک یکی از این امکانات بی نظیر به شمار می رود. حضور در این محیط برای افرادی که دارای مشکلات تیروئیدی هستند، مثمر ثمر خواهد بود.

نمک به القای انرژی خوب در افراد شهرت دارد. سپری کردن دقایقی در این غارها که به صورت مصنوعی ولی با نمک های طبیعی ساخته شده اند، به آرامش اعصاب افراد کمک شایانی خواهد کرد. افرادی که دارای مشکلات خونی هستند، به استفاده از این فضاها توصیه نمی شوند.

دکتر فیش یا فیش اسپا نیز از دیگر خدماتی است که در برخی از حمام عمومی در تهران که به صورت لاکچری بنا شده اند یا در فضای استخرها قابل بهره برداری هستند، ارائه می شود.

حمام عمومی در مرکز تهران

قدیمی ترین حمام عمومی در مرکز تهران که متاسفانه در حال حاضر قابل استفاده نیست، گرمابه قرقانیها به شمار می رود. این حمام سنتی که بنای آن به زمان قاجاریه باز می گردد، در محله چال میدان تهران واقع شده است. گرمابه قرقانیها یکی از چندین حمام عمومی در تهران محسوب می شود که با رکود گرمابه های قدیمی به انبار تبدیل شده است.

یکی از آثار ملی ایران که به نوعی حمام عمومی لاکچری در تهران قدیم به شمار می رفت، گرمابه قبله یا حمام خانم نامیده می شود. این گرمابه که ساخت آن مربوط به دوران صفوی است، در کنار مدرسه و تکیه در بازارچه نایب السلطنه احداث شد. این حمام سنتی نیز اکنون غیر قابل بهره برداری است.

یافتن حمام عمومی در شهر تهران

پیدا کردن حمام عمومی در تهران با توجه به شلوغی این شهر کار سخت و پیچیده ای به نظر می رسد. کار را باید به کاردان سپرد. تیم way با فعالیت 10 ساله خود در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات توانسته است خدمات بی نظیری را در تمامی شهرهای ایران ارائه کند. لزوم استفاده از مسیریاب وی در کنار ترافیک بیش از حد و وجود خیابان های تو در تو که بافت قدیمی تری دارند، بیشتر نمایان می شود.

با مشخص کردن موقعیت مکانی روی نقشه مسیریاب به راحتی می توانید حمام عمومی نزدیک من را جستجو کنید و در کمترین زمان ممکن با تعیین وسیله نقلیه مصرفی به مقصد مورد نظر هدایت شوید. این مسیریاب سخنگو می تواند به دلیل راحتی استفاده و امکانات منحصر به فرد خود کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.

کلام آخر

کاهش استفاده از حمام عمومی در تهران موجب شده است بسیاری از افراد آدرس این مکان را نداشته باشند. در زمان قطعی آب یا افرادی که برای مسافرت به شهر تهران سفر می کنند، لزوم استفاده از حمام عمومی خودنمایی می کند. پرسش از افراد یک محله برای یافتن مقصد مورد نظر کمی سخت و زمان گیر به نظر می رسد.

استفاده از مسیریاب وی می تواند به جلوگیری از اتلاف وقت کمک کند و خیلی سریع تر شما را به آدرس حمام عمومی در تهران برساند. این مسیریاب حرفه ای امکان ارائه کروکی را نیز برای کابران خود فراهم کرده است که مهر تاییدی بر سهولت کاربرد آن محسوب می شود.