مسجد، اماکن مذهبی

۰٪ تخفیف
تصویر
  • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 0 / 10

مسجد، اماکن مذهبی

مساجد تهران را به راحتی پیدا کنید!

موضوع مورد بحث در این مقاله مساجد تهران هستند. مساجد مکانی برای نماز و عبادت محسوب می شوند که به صورت ساختمانی محصور یا زمینی بدون سقف و دیوار در سطح شهر وجود دارند. 

در مسجد معمولا افراد به فعالیت های گروهی دینی می پردازند. به عنوان مثال مهم ترین عبادت در مسجد نماز است که به صورت جماعت برگزار می شود.

مساجد علاوه بر مردم محلی آن برای افرادی که بیرون از خانه مشغول کاری هستند و به دنبال مکانی برای نماز خواندن هستند نیز کاربرد دارد، برای این منظور افراد نیاز به جستجو برای یافتن نزدیکترین مسجد یا یافتن مساجد شرق تهران را دارند که با استفاده از برنامه مسیریابی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، می توانند این نیاز را رفع کنند.

معرفی برخی از مساجد تهران

در اسلام برای حضور در مساجد آداب و احکام خاصی وجود دارد. معمولا افراد برای خواندن نماز جماعت به مساجد می روند. این مکان ها علاوه بر کاربرد عبادی، کارکردهای دیگری نظیر اجتماعی، سیاسی، آموزشی و قضایی نیز دارند که برخی از این کارکردها تاکنون همچنان مورد استفاده مسلمانان قرار می گیرد. مساجد در ایران از جمله مساجد غرب تهران نقش مهمی را در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کرده اند.

مسجد پامنار در تهران

مسجد پامنار تهران در محله ارگ خیابان پامنار واقع شده است. این مسجد جزو یکی از بیست و نه مسجد ارگ است. از نظر موقعیت جغرافیایی مجاور مراکز مهمی مانند بیمارستان دکتر سپیرو، بازار بزرگ رضا، خانه موتمن الاطبا، رستوران باغ شازده، کافه و بسیاری از فروشگاه های دیگر قرار دارد. به همین علت می توان این مسجد را یکی از مکان های خوب این منطقه دانست.

مسجد جامع تهران یکی از معروفترین مساجد تهران

این مسجد در نزدیکی بازار تهران واقع شده است. با توجه به نزدیکی این مسجد به مسجد امام، فاصله بین این دو مسجد را بین الحرمین می گویند.

هفتاد مسجد در محله بازار وجود دارد که این مسجد یکی از آن ها به شمار می آید. این مسجد در تهران از نظر موقعیت جغرافیایی با مراکز مهمی مانند تالار الماس، شمس العماره، بازار بزرگ تهران و سایر فروشگاه های دیگر همسایه است.  

مسجد دانشگاه تهران

این مسجد از نخستین مساجد تهران با طراحی مدرن به شمار می آید که بنا به درخواست برخی از دانشجویان برای داشتن مکانی جهت عبادت در سال ۱۳۲۷ احداث شد.

این بنا واقع در محله دانشگاه تهران است. جزو یکی از شش مسجد آن محله به شمار می رود که از نظر موقعیت جغرافیایی در کنار مراکز مهمی مثل موزه گربه ایرانی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، پایگاه تجمیعی دانشکده پیراپزشکی، بازار بزرگ کتاب و شرکت آپادانا تک قرار گرفته است. با توجه به نظرات مردم در مورد این مسجد، می‌توان گفت این مسجد در تهران یکی از مساجد خوب این منطقه محسوب می شود.

مسجد و مدرسه خان مروی در تهران

این مکان علاوه بر مدرسه مکانی تاریخی است که جزو معروف ترین مساجد تهران به شمار می آید. مسجد خان مروی همانند مسجد پامنار در محله ارگ، خیابان پامنار تهران واقع شده است. در این محله هفده مدرسه واقع شده که این مسجد و مدرسه یکی از آن هفده مدرسه است.

این بنا از نظر موقعیت جغرافیایی در مجاورت مراکز مهمی مانند کاخ موزه گلستان، شمس العماره، بازار بزرگ رضا، رستوران شمس العماره، فرشگاه فرشتگان و قهوه سناتور قرار گرفته است. می توان از این مسجد به عنوان یکی از اماکن دیدنی و تاریخی خوب تهران یاد کرد.

مسجد و مدرسه مشیر السلطنه تهران

این مسجد که یکی از مساجد تهران است، در محله امیر بهادر واقع در خیابان مولوی، خیابان تشکری موحد واقع شده است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی در همسایگی مراکزی همچون گمرک، بیمارستان فوق تخصصی پوست رازی، مرکز واکسیناسیون شهید امامی، بیمارستان فارابی و بیمارستان فوق تخصصی فارابی قرار دارد.

از نظر حمل و نقل عمومی نزدیک ترین ایستگاه مترو به آن ایستگاه مترو مهدیه است و نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به آن ایستگاه تشکیلات محسوب می شود که دسترسی به این مسجد را برای مردم مخصوصا افرادی که از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، آسان می سازد.

کلام آخر

مسجد محلی برای عبادت است. مکانی است که انسان با حضور در آن احساس آرامش و اطمینان دارد. افراد در محل سکونت یا محل کار خود گاهی نیاز دارند که به این مکان بروند و در خلوت خود به آرامش برسند.

در این مقاله به معرفی برخی مساجد تهران پرداختیم، اما شما برای یافتن نزدیک ترین مسجد محل زندگی خود نیاز به مسیریاب دارید. ما مسیریاب وی را برای یافتن نزدیک ترین مسجد به محل زندگی خود برای شما طراحی کرده ایم که این نیاز رفع شود.

برای داشتن خیالی راحت در مسیریابی به شما مسیریاب way را پیشنهاد می کنیم. مسیریاب وی می تواند نزدیک ترین مساجد را هر کجا که باشید، به شما نشان دهد. مثلا اگر در غرب تهران باشید، می توانید یکی از نزدیک ترین مساجد غرب تهران را با استفاده از این برنامه مسیریابی کنید.