پیشخوان دولت و خدمات ارتباطی

۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5

پست بانک

  • خیابان خیابان شهید کلانتری
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5

دفتر پیشخوان ماهان

  • خیابان بلوار معلم پلاک کد پستی 1377636769
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 5 / 5

پیشخوان دولت و خدمات ارتباطی

پیشخوان دولت در تهران

دنیای الکترونیک و دیجیتال یقینا سرعت انجام امور را افزایش خواهد داد. دولت ایران نیز همانند سایر کشورهای پیشرفته بستری را برای انجام امور الکترونیکی فراهم کرده است. دفاتر پیشخوان دولت در تهران نیز همانند سایر شهرهای ایران برای رسیدگی به امور مردم به بخش خصوصی واگذار شد.

وظایف دفاتر پیشخوان دولت طیف وسیعی از امور الکترونیکی است که دسترسی انجام برخی از کارها تنها در اختیار این دفاتر قرار دارد. برخی از این دفاتر در کنار انجام سایر امور خدمات اپراتورهای همراه را نیز عهده دار هستند. ادغام دفاتر خدمات ارتباطی ایرانسل تهران و دفتر پیشخوان دولت مثالی از این خدمات است.

وظایف دفاتر پیشخوان دولت در تهران

به دلیل تنوع حوزه فعالیت دفتر پیشخوان دولت تصمیم داریم در این بخش به وظایف این دفتر خدمتگزار بپردازیم. همه افراد در تمامی نقاط شهر تهران همانند سایر شهر های ایران می توانند برای انجام امور خود در ساعت های تعیین شده مراجعه کنند.

امور مربوط به شهرداری

در سال های اخیر پرداخت عوارض شهرداری تهران نیز که مربوط به منزل مسکونی، خودرو شخصی و ... هستند، به دفاتر پیشخوان دولت در تهران واگذار شد. این امر موجب کاهش ازدحام شده است و انجام امور را با سرعت بیشتری رقم خواهد زد.

امور مربوط به ثبت احوال

تجمع مردم در دفاتر ثبت احوال و انتظار آن ها برای ساعات طولانی دولت ایران را بر آن داشت که برای الکترونیکی کردن امور گام بزرگی بردارند. استفاده از سیستم های بایگانی قدیمی موجب اتلاف وقت مردم و کارمندان ثبت احوال می شود. به همین دلیل پیشخوان دولت شعب تهران امور مربوط به ثبت احوال را به خوبی و در زمان کمتری انجام خواهند داد.

تغییر نام خانوادگی، درخواست شناسنامه و کارت ملی المثنی، ارائه گواهی تجرد و ... از اموری است که بسیاری  از مردم برای انجام آن ها باید ساعت های زیادی را در صف های طولانی ثبت احوال می گذراندند، اما در چندین سال اخیر با فعالیت دفاتر پیشخوان دولت این مهم در مدت زمان کمتر انجام خواهد شد.

احراز هویت جهت فعالیت در بورس

یکی از مواردی که موجب مراجعه بسیاری از مردم به دفاتر پیشخوان دولت در تهران شده است، دریافت کد احراز هویت جهت فعالیت در زمینه بورس خواهد بود. روال ثبت نام برای فعالیت در حوزه بورس توسط خود افراد قابل انجام است، ولی برای تکمیل آن ها مراجعه به این مراکز الزامی خواهد بود. مراحل احراز هویت که شامل ثبت اثر انگشت، عکس و امضای فرم های مربوطه است، تنها توسط این دفاتر انجام می شود.

ثبت نام راننده اینترنتی

ثبت نام به عنوان راننده تاکسی های اینترنتی نیز یکی دیگر از اموری است که توسط دفاتر پیشخوان دولت در تهران ارائه می شود. این افراد با مدارک مربوط به خودرو و مدارک شخصی اعم از کارت و بیمه نامه خودرو، کارت ملی و گواهینامه می توانند جهت ثبت نام به این مراکز مراجعه کنند.

امور مربوط به شرکت آب و فاضلاب و شرکت گاز و توانیر

شهروندان زیادی برای کارهای خود به این ادارات مراجعه می کردند. این مراجعات نه تنها موجب اتلاف وقت کارمندان و شهروندان می شود، بلکه خستگی و ازدحام را نیز در پی خواهد داشت. دفاتر پیشخوان دولت تهران ساعت کار مشخصی دارند که با مراجعه در این ساعات می توان امور مربوط به قطع یا تغییر انشعاب، وصل آب یا گاز پس از پرداخت بدهی، جابجایی کنتور و تغییر نام، درخواست تعویض کنتور معیوب و ... را انجام داد.

انجام امور مربوط به مالیات و بیمه شرکت ها

ارائه اظهارنامه های مالیاتی هم از دیگر خدماتی است که توسط دفاتر پیشخوان دولت در تهران ارائه می شود. شرکت های کوچک تر که واحد اداری ندارند، با مراجعه به این دفاتر می توانند به پیشگیری از بروز مشکل در کارهای بیمه ای و مالیاتی خود بپردازند.

مراکز خدمات ارتباطی در تهران

یکی دیگر از مراکزی که سبب رفع مشکل مشترکین اپراتورها می شود، مراکز خدمات ارتباطی در تهران هستند که تعویض، تغییر نام و دیگر امور مربوط به همه سیم کارت های ارتباطی توسط این مراکز قابل ارائه خواهد بود. این مراکز در کنار دفاتر پیشخوان دولت در تهران بار بزرگی را به دوش می کشند و به خدمتگزاری به شهروندان مشغول هستند.

کلام آخر

بدیهی است که برای انجام تمامی این امور دفاتر پیشخوان دولت در تهران مبالغی پول را از مراجعه کنندگان  دریافت می کنند. خدمات این مراکز با ارائه مدارک مورد نیاز قابل ارائه خواهد بود. در کنار تمامی فعالیت ها و وظایفی که توسط این دفاتر انجام می شوند، استعلام مدارک تحصیلی، ثبت نام بیمه سلامت، احراز هویت بیمه بیکاری، ثبت نام سهام عدالت و خدمات سامانه همتا برای گوشی همراه نیز توسط این دفاتر صورت می پذیرد.

جهت خرید سیم کارت، تغییر نام مالکیت یا در صورت مفقود شدن سیم کارت های همراه اول و ایرانسل با ارائه مدارک مورد نیاز به دفاتر خدمات ارتباطی همراه تهران می توان اقدامات مورد نیاز را انجام داد.

مسیریاب وی در کنار خدمات این مراکز می تواند به صرفه جویی زمان شهروندان کمک شایانی کند.‌ اگر چه یافتن آدرس دفاتر خدمات ارتباطی در تهران از طریق سایت ها امکان پذیر خواهد بود، ولی یافتن نزدیک ترین آن ها به موقعیت شما به همراه مشاهده مسیر با مسیریاب وی امکان است. تیم way با امکان انتخاب وسیله نقلیه مصرفی برای رسیدن به مقصد مناسب ترین راه را به کاربر نشان خواهد داد.