آهن فروشی

۰٪ تخفیف
تصویر
  • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 0 / 10
۰٪ تخفیف
تصویر
  • 0 / 10

آهن فروشی

فروش آهن در تهران

این مقاله قصد دارد راجع به موضوع فروش آهن در تهران و سایر شهرها صحبت کند و مطالبی را در این زمینه به افراد علاقه مند ارائه کند.

آهن آلات به عنوان اصولی ترین نیاز بشر شناخته شده است. این محصولات در زندگی بشر نقش قابل توجهی ایفا می کنند و بسیار متنوع هستند. شغل آهن فروشی را می توان یکی از مشاغل پردرآمد و پرمصرف در نظر گرفت. هر ساختمانی برای ساخت نیازمند آهن است، اما تفاوت در میزان آهن مصرفی با توجه به نوع کاربری سازه ساختمان وجود خواهد داشت. استفاده از آهن در صنایع تولیدی و تبدیلی بسیار گسترده است.

اگر شما هم قصد خرید آهن از آهن فروش تهران و دیگر شهرها را داشته باشید، تمایل به فعالیت در آهن فروشی بازار تهران و سایر شهرها را دارید یا حتی قصد دارید از نرخ آهن آلات در بازار تهران آگاهی کسب کنید، ممکن است با پرسش های زیر مواجه شوید:

  • بهترین آهن فروشی در غرب تهران و سایر شهرها کدام است؟
  • بهترین آهن فروشی در شرق تهران و سایر نقاط تهران در کجا قرار گرفته است؟
  • آدرس آهن فروشی در تهران و سایر شهرها چیست؟
  • آدرس آهنربا فروشی در تهران و شهرهای دیگر چیست؟
  • نحوه دسترسی به مراکز آهن آلات بازار تهران چگونه است؟
  • بهترین آهن فروشی غرب تهران کدام است؟

برای دریافت پاسخ این سوالات، با این مقاله همراه شوید و آن را تا انتها مطالعه کنید.

بررسی درآمد شغل آهن فروشی و فروش آهن در تهران و شهرهای دیگر

درآمد مجموع پولی است که از طریق یک کسب و کار حاصل می شود.

درآمد مستقیم آهن فروشی

فروش کالا پایه شیوه درآمدزایی این شغل است. درآمد مستقیم که در واقع همان درآمد به دست آمده از فعالیت اصلی این شغل است، ضریب 9 (از 10) را متعلق به خود می کند. این میزان درآمد، کسب و کار آهن فروشی را در دسته مشاغل پردرآمد قرار می دهد.

درآمد غیر مستقیم آهن فروشی

درآمد برخی از کسب و کارها مانند این شغل علاوه بر فعالیت اصلی یعنی فروش کالا از طریق فعالیت های جانبی دیگری به دست می آید که عبارتند از: اجاره بخشی از کسب و کار، نوسانات قیمتی، تبلیغات و غیره.

سود آهن ‌فروش محلی چقدر است؟

آهن فروشان فعال در بازار آهن کشور را می توان به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول را باید آهن فروشان محلی دانست که دارای سرمایه اندکی بوده و عمدتا خرده فروش هستند. این دسته از آهن فروشان، خرید و فروش محصولات فولادی را به صورت سنتی و در شهر خود انجام می دهند.

به علت کم بودن حجم فروش سالانه آهن فروش و کم رنگ بودن رقابت میان این آهن فروشان در شهرهای کوچک، پتانسیل به دست آمدن سودی بالا در هر معامله توسط آهن فروش محلی وجود دارد.

امکان سود کردن 4 تا 5 درصد روی یک معامله از طریق آهن فروش محلی وجود دارد که با توجه به بالا بودن ارزش معامله های خرده فروشی آهن (حدود چند ده یا حتی چند صد میلیون تومان) و کم بودن هزینه های جاری این آهن فروشان کوچک می توان آن را سودی مطلوب محسوب کرد. این مشاغل با وجود ریسک های موجود و نقدینگی اندک، ممکن است شکست بخورند که در این صورت راه اندازی مجدد آنها دشوار است.

سود آهن ‌فروشان بزرگ و فروش آهن در تهران و سایر شهرها چقدر است؟

به جز آهن فروشان محلی و کوچک، آهن فروشان مدرن و بزرگی وجود دارند که دامنه فعالیت آنها بسیار وسیع است و محدود به منطقه ای خاص نیست. مخارج و هزینه های این دسته از آهن فروشان بزرگ نسبت به آهن فروشان سنتی بالاتر است و به همان نسبت چالش ها و ریسک های آنها نیز بیشتر خواهد بود. این نکته نیز باید مورد توجه قرار گیرد که در صورت سپری کردن این چالش ها و ریسک ها به دست آوردن سودهایی بیشتر امکان پذیر است.

راهکار دیگر آنان این است که محصولات فولادی مانند میلگرد و ورق را از بورس کالا خرید کنند که با سایر آهن فروشان رقابت کنند. شدت رقابت در بین آهن فروشان بسیار زیاد است و اگرچه امکان رشد این دسته از آهن فروشان در شرایط رونق بازار آهن وجود دارد، اما رقابت در شرایط رکودی به اوج خود می رسد.

اگر این دسته از آهن فروشان همزمان با سقوط قیمت میلگرد نتوانند مشتری مناسبی را برای میلگردهای خریداری شده بیابند، ممکن است مجبور به فروش بدون سود شوند تا مشتریان را راضی کنند. در چنین شرایطی حتی گاهی اوقات آهن فروشان بزرگ مجبور به فروش میلگرد زیر قیمت خرید می شوند که ضرر بیشتری نکنند.

اما در صورت رونق داشتن بازار، آهن فروشان بزرگ می توانند سودی در حدود 2 یا 3 درصد ارزش هر معامله به دست آورند که با توجه به بالاتر بودن حجم معامله های آنها از آهن فروشان محلی عددی قابل توجه به شمار می رود. اما سود خالص آهن فروشان مدرن این نیست و باید مواردی مانند هزینه های جاری از جمله مالیات، اجاره، انبارداری، دستمزد، بیمه، عیدی، پورسانت و سنوات از آن کاسته شود تا مشخص شود سود خالص آهن فروشان بزرگ چه قدر است.

کلام آخر

این مقاله به موضوع  فروش آهن در تهران و شهرهای دیگر پرداخته و مطالبی را در این زمینه به مخاطبان ارائه داده است.

در ادامه مطلب به مسیریاب وی و کاربردهای آن اشاره خواهد شد.

مسیریاب وی به افرادی که عهده دار یک کسب و کار هستند، این امکان را خواهد داد که مکان مربوط به کسب و کار خود را در آن ثبت کنند. به این ترتیب صاحبان مشاغل می توانند از این طریق موقعیت مکانی کسب و کار خود را به متقاضیان نمایش دهند. به عبارت بهتر مسیریاب وی، قابلیت مسیریابی و مکان یابی مشاغل گوناگون را دارد و می تواند اطلاعاتی مانند شماره تلفن تماس، ساعات کاری، آدرس و غیره را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

به عنوان مثال افرادی که به دنبال بهترین مرکز پخش آهن آلات غرب تهران هستند یا مرکز خرید و فروش آهن ضایعات تهران و شهرهای دیگر را جستجو می کنند، می توانند از آن استفاده کنند. این مسیریاب و مکان یاب این قابلیت را دارد که به نیازهای مختلف افرادی که در جستجوی مکان ها و مشاغل گوناگون هستند، پاسخ دهد.