گرمایشی، سرمایش ساختمان

۰٪ تخفیف
تصویر
  • 0 / 10

پخش اعرابی

  • شادآباد، خیابان وثوقی، روبروی پارک آلاله، پلاک 70
  • 09216839735

گرمایشی، سرمایش ساختمان

تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان

این مقاله قصد دارد در مورد تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان صحبت کند و مطالبی را در این زمینه به افراد علاقه مند ارائه دهد. اما پیش از آن بهتر است که به توضیحات مختصری در مورد این تاسیسات اشاره شود.

از تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و تهویه به عنوان یک تکنولوژی برای داخل ساختمان و راحتی و آسایش محیطی استفاده می شود. هدف از به کارگیری چنین تاسیساتی، ایجاد محیطی است که از لحاظ دمایی قابل تحمل بوده و کیفیت هوای قابل پذیرشی داشته باشند. اصول ترمودینامیک، انتقال گرما و مکانیک سیالات به عنوان طرح این سیستم در نظر گرفته می شوند.

  • تاسیسات سرمایشی چیست و بهترین شرکت گرمایشی، سرمایش ساختمان در تهران کدام است؟
  • تاسیسات گرمایشی چیست و معتبرترین شرکت گرمایشی، سرمایش ساختمان در غرب تهران در کجا قرار گرفته است؟
  • انواع سیستم ها سرمایشی و گرمایشی در ساختمان و برترین شرکت گرمایشی، سرمایش ساختمان در جنوب تهران کدام است؟
  • چگونه می توان به شرکت گرمایشی، سرمایش ساختمان شمال تهران دسترسی پیدا کرد؟
  • نحوه دسترسی به شرکت گرمایشی، سرمایش ساختمان شرق تهران چگونه است؟

با این مقاله همراه شوید و آن را تا انتها مطالعه کنید.

تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان چیست؟

در این بخش به صورت مجزا به معرفی تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان ها پرداخته خواهد شد.
تاسیسات سرمایشی چیست؟

تاسیسات سرمایشی را باید تاسیساتی معرفی کرد که سرد کردن محیط مورد نظر را انجام می دهند. منظور از تاسیسات سرمایشی در واقع تاسیسات مرکزی سرمایشی است که تولید آب یا سیال سرد شده را در نقطه ای خارج از ساختمان انجام می دهد و ارسال به قسمت های مختلف را بر عهده دارد. اغلب نصب و راه اندازی این تاسیسات در بیرون از ساختمان مانند پشت بام، زیر زمین یا موتورخانه انجام می شود.

تاسیسات گرمایشی چیست؟

تاسیسات گرمایشی، مکانیسمی است که طی آن از انرژی گرمایی در منزل، اداره و سایر ساختمان ها استفاده می شود تا درجه حرارت حفظ و کنترل شود. این تاسیسات را می توان بخشی از تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و تهویه هوا به شمار آورد. این سیستم گرمایشی می تواند مرکزی یا توزیعی باشد. دستگاه هایی مانند بخاری، آبگرمکن ها، رادیاتورها، فن کویل ها، موتورخانه ها و پکیج های شوفاژ دیواری به طور معمول در دسته تاسیسات گرمایشی قرار می گیرند. اغلب سیستم گرمایش مرکزی (شوفاژ) به منظور گرم شدن خانه های شخصی و ساختمان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع سیستم ها از لحاظ کاربرد سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان

در ادامه به بررسی انواع سیستم گرمایشی سرمایشی ساختمان با دسته بندی های مختلف از لحاظ کاربرد اشاره خواهد شد.

انواع سیستم ها از لحاظ کاربرد سیستم های سرمایشی و گرمایشی غیرصنعتی

راحتی، آسایش و افزایش کارایی افراد را می توان از اهداف به کارگیری این سیستم ها معرفی کرد. سیستم های تهویه مطبوع که استفاده از آن در مناطق مسکونی، بیمارستان ها، فروشگاه ها، مدرسه ها و رستوران ها قابل مشاهده است، در این گروه قرار می گیرند.

سیستم ها و تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان از نوع صنعتی

کنترل شرایط محیطی برای اجرای کارهای پژوهشی و روندهای تولید صنعتی به عنوان هدف استفاده از این سیستم ها در نظر گرفته می شود. در نتیجه ضروری است که از سیستم تهویه در کارخانه های تولیدی، نساجی، واحدهای صنعتی چاپ و کاغذسازی استفاده شود.

 انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر اساس فصل های سال

این تقسیم بندی به صورت سیستم های تهویه مطبوع تابستانی، سیستم های تهویه مطبوع زمستانی و سیستم های تهویه مطبوع چهار فصل این سیستم ها به طور ترکیبی یا یکپارچه وجود دارند.

انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی طبق آرایش تجهیزات سیستم های تهویه مطبوع مرکزی

این گروه تجهیزاتی را در بر می گیرند که نصب و راه اندازی آنها برای تولید گرما و سرما در مکانی خارج از فضای تهویه شونده انجام می شود. انواع چیلر، دیگ آب سرد، دیگ آب گرم و دیگ بخار در گروه این تجهیزات قرار می گیرند.

سیستم های تک واحدی یا بسته ای

سیستم تک واحدی، سیستمی است که ساخت آن در کارخانه به صورت یک مجموعه کامل و آماده نصب خواهد بود. پکیج ها و انواع اسپلیت ها جزو این گروه هستند.

سیستم های ترکیبی

در این سیستم ها، تلفیق ویژگی های سیستم های مرکزی و تک واحدی مشاهده می شوند. یکی از مسائل مهم و مطرح در طراحی و اجرای ساختمان ها این است که تاسیسات مناسب و کارآمد برای سرمایش و گرمایش فراهم شود. زیرا انتخاب تاسیسات مناسب آسایش افراد را به دنبال دارد و می تواند موجب افزایش عمر ساختمان شود و سبب صرفه جویی نیز خواهد شد. در نتیجه تاسیسات سرمایش و گرمایش باید تا حد امکان با سادگی همراه باشند و هزینه سرمایه گذاری مناسبی داشته باشند و آلودگی ایجاد نکنند.

بهترین سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان ها و منازل

سیستم های سرمایشی و گرمایشی را می توان از ارکان اصلی منازل مسکونی در نظر گرفت که آسایش و راحتی افراد را به دنبال دارند. در نتیجه شناسایی سیستم های مناسب و کارآمد برای تهیه آنها لازم است.

کلام آخر

این مقاله به موضوع تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان پرداخته و مطالبی را در این زمینه به مخاطبان خود ارائه داده است. در ادامه به معرفی مسیریاب و مکان یاب وی پرداخته شده و ویژگی های آن مطرح می شود.

مسیریاب وی به افرادی که از یک کسب و کار برخوردار هستند، این امکان را می دهد تا موقعیت مکانی مربوط به کسب و کار خود را در آن ثبت کنند. به این ترتیب چنین افرادی که صاحبان مشاغل هستند، از این طریق می توانند موقعیت مکانی مربوط به کسب و کار خود را در اختیار مراجعه کنندگان و متقاضیان قرار دهند.

می توان این گونه بیان کرد که این مسیریاب دارای قابلیت مسیریابی و مکان یابی مشاغل گوناگون است و اطلاعاتی از قبیل شماره تلفن تماس، ساعات کاری، آدرس و غیره را به متقاضیان ارائه می دهد. مکان یاب way می تواند نیازهای گوناگون افرادی که با جستجوی مکان ها و مشاغل مختلف تمایل دارند نسبت به رفع نیازهای خود اقدام کنند را پاسخ دهد.