جوشکاری ریخته گری

جوشکاری ریخته گری

وی! اینجا جوشکاری خوب می شناسی؟

چدن یکی از قطعات فلزی است که امروزه کاربرد زیادی در صنعت  دارد که به همین دلیل دانستن علم اینکه با جوشکاری چدن امکان برقراری اتصال بین قطعه هایی که جنس آن ها فلزی است لازم و ضروری بوده و در ضمن از آنجا که فلز  چدن یک آلیاژ عالی و بسیار مهم بوده و ترکیب شیمیایی این صنعت آلیاژی از مقدار بالایی از  آهن و همچنین عناصر کربن نیز تشکیل شده است که می توان گفت بارزترین تفاوت بین آلیاژ و صنعت فولاد درخصوص این است که مقدار هر کدام از عناصری که این دو فلز را تشکیل میدهد کاملا فرق دارد.

جوشکاری چدن از طریق چه مراحلی صورت می پذیرد.

  1. پیش گرم کردن قطعه که بسیار مهم است
  2. انتخاب  کردن روش جوشکاری مناسب با نوع کار
  3. گرم کردن و تنش گیری قطعه ی جوشکاری شده که بایستی توجه ویژه ایی به آن شود.

این سه فاکتور مهم ترین مواردی است که بایستی در جوشکاری چدن به آن توجه داشت.

جوشکاری استیک چیست؟

سه نوع پرکننده ی مهم در خصوص جوشکاری استیک چدن است که در زیر به آن پرداخته می شود.

  1.  الکترود تحت پوشش فلزهای  چدن
  2. الکترود آلیاژ مس که به صورت اختصاصی صورت می گیرد.
  3. الکترود آلومینیوم نیکل که بخشی از این نوع از جوشکاری است.

بهترین نوع الکترود برای جوشکاری چدن چیست ؟

همان طور که در بالا گفته شد که الکترود آلومینیوم نیکل بهترین نوع الکترود در خصوص جوشکاری چدن می باشد که می تواند در این حوزه به خوبی عمل کند.

الکترود آلومینیوم نیکل چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

  1. پایین بودن ضریب انتقال حرارت
  2. پایین آمدن تنش و افزایش مقاومت بالا

این دو عامل در خصوص مقاومت وسیله ساخته شده در برابر ضربات بسیار مهم است که می توان گفت در صورتی که از جنس معمولی استفاده شود امکان از بین رفتن آن وسیله بسیار راحت است. ما در برنامه  مسیریاب وی  اطلاعات و آدرس جوشکار در غرب تهران و سایر مناطق آن  را به خوبی دیده و پیدا کنید و سپس به آنجا مراجعه کنید.

جوشکاری سیار چگونه انجام می شود؟

جوشکاری سیار طرق بسیار زیادی دارد که می توان گفت یکی از آسان ترین راه ها برای انجام این کار است که در صورت اینکه شما در مواردی نیاز به جوشکاری فوری داشته باشید از این امکان به راحتی می توانید استفاده کنید. در واقع جوشکاری سیار وسایل ضروری برای انجام کارهای فوری را همراه خود دارد. ما در مسیر یاب وی آدرس جوشکاری و برشکاری در تهران و تمام شهرهای ایران را برای شما توضیح داده ایم که بهتر است برای مطالعه بیشتر بهتر است آن را مطالعه نمایید.

 کلام آخر

ما در این مقاله در خصوص تعریف جوشکاری و انواع آن توضیح داده ایم که چدن بهترین نوع فلزکاری در این حوزه بوده و مقاومت بالایی را در برابر اجسام نسبت ضربه های پرفشار دارد. آنچه در این جا اهمیت دارد این بوده که شما در برنامه مسیریاب وی جوشکار و برشکار در تهران و سایر شهرهای ایران را به خوبی پیدا و به بهترین گزینه در خصوص نیاز خود مراجعه کنید.