پرسکاری، لعابکاری

پرسکاری، لعابکاری

کارگاه لعاب کاری در تهران

اگر به دنبال یک مکان برای پرسکاری در تهران یا کارگاه لعاب کاری در تهران می گردید، بد نیست مطالب زیر را در مورد این دو حرفه بدانید.

همانطور که می دانید، سفالگری یکی از هنرهای برجسته و زیبا در دنیا شناخته می شود. پس از اتمام مراحل سفالگری و ساختن محصول مورد نظر، نوبت به لعاب کاری آن می رسد. لعاب کاری باعث درخشش و زیبایی هرچه بیشتر سفال می شود.

از طرفی دیگر یک قرن از اختراع پرسکاری می گذرد. قبل از آن فلزات را حرارت می دادند که نرم شوند، سپس با استفاده از ابزار های دلخواه شخص آهنگر، آن را شکل می دادند. پس از ظهور پرسکاری، این اتفاق دیگر به صورت دستی رخ نمی داد، بلکه با استفاده از ماشین آلات صنعتی به هر نحوی به فلز شکل می دهند.

در این مقاله سعی داریم شما را با مفهوم پرسکاری، تاریخچه لعاب کاری و اهمیت آن ها آشنا سازیم. همچنین به شما نحوه پیدا کردن شرکت های پرسکاری و لعاب کاری را آموزش می دهیم.

تاریخچه لعاب کاری

پس از تحمل سختی های ساخت سفال، نوبت به مرحله لعاب کاری آن می رسد. قدمت لعاب کاری سفال برابر با قدمت زیست انسان در این کره خاکی است. اولین ظرف های پیدا شده که لعاب کاری شده بودند، مربوط به 8 الی 10 قرن قبل از میلاد می شوند. در خاورمیانه نیز لعاب کاری قدمت بسیار بالایی دارد. از این رو، این موضوع در کارگاه لعاب کاری در تهران نیز دارای اهمیت زیادی است.

پرسکاری چیست؟

همانطور که در مقدمه اشاره شد، پرسکاری فلز روند تحت فشار گذاشتن فلزات به منظور فرم دهی دلخواه به آن ها تلقی می شود. عملیات پرسکاری در تهران و سرتاسر جهان را هم به صورت دستی و هم به صورت ماشینی انجام می دهند. قطعات فلزی قطر و اندازه یکسانی ندارند، از این رو، آن دسته از فلزات که دارای قطر کمتری هستند، به صورت دستی و فلزات قطور به صورت ماشینی پرس می شوند.

پیشرفت های چشمگیر انسان در این صنعت پر درآمد، باعث افزایش خلاقیت و کیفیت در تولید این قطعات و به طبع، محصولات ساخته شدن با آن ها شده است. لازم به ذکر است که پرسکاری به طور قابل توجهی کیفیت و بازدهی قطعه مورد نظر را افزایش می دهد. سطح خدمات پرسکاری و کیفیت انواع کارگاه لعاب کاری در تهران نیز سایه به سایه استاندارد های جهانی رشد کرده است.

روش های لعاب کاری

برای زیبا سازی سفال، روش های بسیار زیادی در جهت لعاب کاری آن وجود دارد. هر کدام از این روش ها دارای اصول خاص خود هستند. اهمیت هر کدام از روش ها بسته به فاکتور های مختلف، تغییر می کنند.

غوطه ور کردن سفال

از این روش به عنوان آسان ترین راه لعاب کاری فلزات نیز نام می برند. با مراجعه به یکی از ده ها کارگاه لعاب کاری در تهران، می توانید نحوه انجام این روش را مشاهده کنید. در ابتدا جسم سفالی را در مایع لعاب فرو می برند، سپس آن را در مکانی مناسب با نور کافی قرار می دهند که خشک شود. حسن این روش سرعت بالای لعاب دار کردن کل سفال مورد نظر است.

استفاده از قلم مو

اگر به دنبال انجام لعاب کاری در منزل می گردید، این راه مناسب شما است. در این روش با استفاده از قلم مو، لعاب به مقدار کم و مناسب و به طور لایه ای روی سطح سفال کشیده می شود. نکته استفاده از قلم مو این است که بعد از لعاب کاری در هر مرحله، قلم مو باید شسته شود. از دیگر روش های برجسته در انواع کارگاه لعاب کاری در تهران می توان به این مورد که از دقت بالایی نیز برخوردار است، اشاره کرد.

تزریق داخلی و خارجی لعاب

همانطور که از اسم این روش پیدا است، لعاب را ابتدا به داخل سفال و سپس به سطح خارجی آن می ریزند. این روش خاصیتی مشابه روش اول دارد، با این تفاوت که سرعت عمل آن کمی کمتر و زحمت آن کمی بیشتر است.

نزدیک ترین کارگاه های پرسکاری و لعاب کاری را از کجا پیدا کنیم؟

اگر به دنبال نزدیک ترین شرکت خدمات پرسکاری و همچنین کارگاه لعاب کاری در تهران می گردید، توصیه ما به شما دانلود و استفاده از اپلیکشن WAY navigation است. با یک جستجوی ساده به راحتی قادر به پیدا کردن مکان مورد نظر خود خواهید بود. البته مسیریاب وی قابلیت های بی نظیر دیگری نیز دارد که به شما در یافتن مقصد موردنظرتان کمک خواهند کرد.

نتیجه‌ گیری

همانطور که مشاهده کردید، پرسکاری مدرن حرفه ای جدید و لعاب کاری فعالیتی بسیار قدیمی است. آشنایی با روش های لعاب کاری باعث درک هرچه بیشتر زیبایی این هنر از طرف ما می شود. همچنین اگر به دنبال نزدیک ترین کارگاه لعاب کاری در تهران هستید، بهترین راه دستیابی به هدفتان را به شما معرفی کردیم.