سوارکاری

سوارکاری

سوارکاری در تهران

سوارکاری یکی از رشته های ورزشی است که با توجه به قدمت دیرین آن طرفداران زیادی دارد، اما قيمت سوارکاری در تهران بسیار بالا است.

اگر قصد دارید به یکی از باشگاه های سوارکاری در تهران بروید، باید به دنبال آدرس باشگاه سوارکاری در تهران باشید. در صورتی که تازه کار هستید، می توانید شهریه باشگاه سوارکاری در تهران را در نظر بگیرید و طبق آن مربی سوارکاری در تهران برای خود داشته باشید که از مزایای این ورزش بهره مند شوید.

در این مقاله قصد داریم در مورد وسایل سوارکاری و سبک های آن صحبت کنیم. علاوه بر آن به بررسی مسیریابی مناسب جهت پیدا کردن بهترین باشگاه سوارکاری در تهران بپردازیم.

سبک ‌های سوارکاری

ورزش سوارکاری در همه شهرها به خصوص سوارکاری در تهران دارای دو سبک اصلی از جمله انگلیسی و غربی است. تجهیزات و هدف هر سبک متفاوت است، در صورتی که اصول هر دو یکسان خواهد بود.

سبک سوارکاری غربی در جنوب غربی آمریکا و شمال مکزیک، اواسط دهه 1600 میلادی به وجود آمد. این سبک همان سبک سوارکاری کابوی ها برای جمع کردن اسب و نگهداری گاوهای خود است.

سبک سوارکاری انگلیسی در اروپا شکل گرفته که روشی سنتی است. در این روش سوارکار با اسب خود ارتباط برقرار می کند. این سبک امروزه برای سوارکاری تفریحی در تهران یا سایر شهرستان ها قابل استفاده است.

لوازم مورد نیاز در سوارکاری

برای شروع لازم است به دنبال آموزشگاه سوارکاری در تهران باشید. با بررسی هزينه آموزش سوارکاری در تهران می توانید جهت ثبت نام سوارکاری در تهران اقدام کنید. لازم نیست در ابتدای آموزش تجهیزات مورد نظر را خریداری کنید. امکان استفاده از تجهیزات مراكز آموزش سوارکاری در تهران وجود دارد.  

قبل از انتخاب این ورزش باید توجه داشته باشید که هم خرید اسب و هم لوازم جانبی آن گران است. لذا لازم است پس از کسب تجربه کافی یا کمک گرفتن از فردی با تجربه نسبت به تهیه این لوازم اقدام کنید. در ادامه لوازم سوارکاری را معرفی خواهیم کرد.

زین

زین کمک می کند افراد با جثه های مختلف سوارکاری کنند و به افراد برای طی کردن مسافت های طولانی و حفظ موقعیت خود کمک می کند. تهیه زین در بازار لوازم سوارکاری در تهران به دلیل تنوع بالا می تواند انتخاب مناسبی باشد. هنگام خرید زین لازم است به عواملی مثل قد اسب، نژاد، راحتی سوارکار و دیگر موارد توجه کرد. معمولا بهتر است سوارکاران تازه کار از زین های همه کاره به خاطر استاندارد بودن آن استفاده کنند.

عرق‌ گیر

قبل از قرار دادن زین در جای خود، از پدی به نام عرق گیر از جنس نمد یا ابر استفاده کنید که مانع سرخوردن زین شود. علاوه بر آن هنگام سوارکاری در تهران یا دیگر شهرها استفاده از عرق گیر به امنیت سوارکار و جلوگیری از افتادن او نیز کمک می کند.

افسار

افسار وسیله ای برای هدایت اسب به شمار می رود که لازم است قبل از استفاده اسب آموزش دیده شود. برای خرید افسار از فروشگاه لوازم سوارکاری در تهران باید به سلامت و راحتی اسب نیز توجه کنید. گاهی لازم است چندین افسار را برای اسب امتحان کنید که در نهایت بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در صورت انتخاب نادرست آن امکان آسیب دیدن اسب وجود دارد.

وسایل نظافت و اصلاح اسب

افرادی که اسب دارند، باید برای نظافت آن زمان مشخصی را تعیین کنند. برس کشیدن روی بدن اسب باعث افزایش جریان خون در بدن آن می شود، علاوه بر آن رابطه صمیمی بین سوارکار و اسب ایجاد می کند.

از جمله وسایل مورد نیاز برای تیمار اسب شانه مخصوص، برس مویی ضخیم، سم پاک کن، اسفنج یا پارچه تمیز برای تمیز کردن بینی و چشم اسب و عرق بعد از سواری و در نهایت قیچی یا وسیله اصلاح برای کوتاه کردن موی اسب هستند که می توان از فروشگاه لوازم سوارکاری در تهران تهیه کرد.

لباس سوارکاری حرفه ای

هر ورزش لباس خاص خود را دارد. برای سوارکاری در تهران و امنیت بیشتر لازم است از لباس مخصوص برای این ورزش استفاده کرد. شلوار مخصوص سوارکاری جادپور نام دارد که در هند طراحی شده است. این شلوار از کمر تا زانو گشاد است و از زانو به پایین تنگ می شود.  

پیراهن مخصوص این ورزش باید آستین داشته باشد که از آفتاب سوختگی جلوگیری کند. در صورتی که امکان آسیب دیدن دست از گرفتن افسار وجود دارد، بهتر از دستکش نیز استفاده کنید.

کلاه هایی نیز جهت استفاده افراد در پیست سوارکاری در تهران طراحی شده است که افراد برای امنیت خود باید این کلاه را نیز تهیه کنند. برای خرید این لباس ها با جستجوی فروشگاه لباس سوارکاری در تهران می توانید اقدام به خرید این لوازم کنید.

نکاتی برای تازه کاران

شروع سوارکاری در تهران یا دیگر شهرها ممکن است علاوه بر هیجان کمی استرس زا باشد. لذا با رعایت برخی نکات ایمنی امکان ایجاد حادثه کمتر خواهد بود. این نکات به شرح زیر هستند:

  • حتما هنگام سوارکاری از کلاه ایمنی استفاده کنید.
  • هنگام نشستن صاف بنشینید و شانه ها را عقب بدهید.
  • هیچ گاه بدون آموزش اسب سواری نکنید، برای این منظور از آموزش سوارکاری در تهران توسط مربی حرفه ای استفاده کنید.
  • هنگام سوارکاری از اسب های آموزش دیده متناسب با تجربه خود استفاده کنید.

کلام آخر

سوارکاری در تهران جزو یکی از ورزش های تفریحی محسوب می شود که به سلامت بدن نیز کمک می کند. در این مقاله شما را با سبک های سوارکاری و ابزارهای مورد نیاز آن آشنا کردیم.

اگر قصد دارید به باشگاه سوارکاری اسب در تهران بروید، برای جستجوی این مکان ها لازم است از مسیریابی مناسب استفاده کنید که ما به شما مسیریاب وی را پیشنهاد می کنیم.

با استفاده از این مسیریاب علاوه بر آپشن جستجو امکان معرفی مکان های مورد نظر «اطراف من» را نیز دارد. پس هرچه سریع تر نرم افزار way را نصب کنید و از مزایای بی نظیر آن بهره مند شوید.