جاذبه های گردشگری، آبشار، غار

۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

بنیاد کیوان

 • خیابان بلوار بهارستان پلاک
 • 09141141449
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5
۰٪ تخفیف
تصویر
 • 5 / 5

جاذبه های گردشگری، آبشار، غار

بسیاری از افراد تصور می کندد که شهر تهران بدون جاذبه های گردشگری بوده و صرفا می توان رستوران و یا جاذبه های شهری را دید اما این گونه نیست و می توان گفت که دارای معروف ترین جاذبه های گردشگری، آبشار، غار در تهران است. ما در این مقاله در خصوص این مکان ها و خصوصیات بارز آن ها که شما بهتر است از طریق مسیریاب وی علاوه بر جست وجوی مسیرهای مورد نظرخود، قشنگ ترین جاذبه های گردشگری، آبشار، غار در تهران را ببینید.

دیدنیهای اطراف تهران در بهار

دشت لار. 1

یکی از مکان های دیدنی تهران و از مقاصد زیبا برای گردشگری است است که در اطراف قله دماوند قرار گرفته است. این دشت تحت عنوان پارک ملی نیز شناخته می شود. دشت لار همچنین به‌دلیل  وجود گونه های زیبای طبیعی که در پایان فصل بهار رویش می کنند، به دشت شقایق‌های وحشی شناخته شده است.

دشت لار بسیار زیبا بوده چرا که این دشت هوای بسیار عالی  دارد و به همین جهت، از قدیم مهم بوده و جایی است برای ییلاق تابستانی که می اوان اوقات خوبی را در آنجا گذراند. وجود سد خاکی لار فرصت بسیار خوبی برای ماهیگیری بوده که اشخاص زیادی نیز به آنجا خواهند رفت.

2. سد لتیان

 این سد نزدیک به منطقه جاجرود و جنوب شهر لواسان است که  از زیباترین جاذبه های گردشگری، آبشار، غار در شرق تهران محسوب می شود

این سد به علت مسافت کوتاهی که با تهران  دارد بهترین مقصد برای سفر به اطراف تهران است. سد لتیان در سال ۱۳۴۶ به علت تامین آب شیرین مورد نیاز شهر تهران ایجاد شد که در گذشته به نام سد فرحناز خوانده می شد.

3. دریاچه شورمست

این دریاچه در جنوب غربی شهرستان سوادکوه، ۶ کیلومتری غرب شهر پل‌سفید قرار گرفته است و  می توان گفت که شورمست دریاچه بسیار زیبا و طبیعی می باشد که در بین درختان بسیار زیبا و جنگلی سرسبز قرار گرفته است.

این دریاچه به دلیل شرایط بسیار عالی و آب و هوای بسیار خوب مقصد مناسبی برای کی سفر کوتاه است.

ماهی‌گیری، قایق سواری و اسکی روی آب، تاب‌بازی، اسب‌سواری و دوچرخه سواری از جمله تفریحاتی است که در این دریاچه وجود دارد و شما می توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر از مسیریاب وی استفاده نماید، چرا که در این برنامه می توانید علاوه بر مشاهده مسیرها باحال ترین جاذبه های گردشگری، آبشار، غار در تهران و دیگر شهرای ایران را ببینید.

4. آبشار هریجان

این آبشار نزدیک به جاده چالوس قرار دارد که بسیار نزدیکی تا شهر تهران دارد. در واقع از جمله آبشارهای اطراف تهران است که بسیاری از افراد با عبور از مسیر پر پیچ خم خود را به این مکان می رساند. این آبشار دارای ارتفاع ۹ متری و از بلندای صخره‌ها است و منظره چشم‌نوازی را به وجود خواهد آورد.

علاوه بر این آبشار پیشنهاد می شود که از طریق مسیریاب وی از روستای هریجان رفته و این مکان بسیار زیبا را ببینید. این روستا بسیار زیبا بوده ومی توان گفت که خود به تنهایی زیباترین جاذبه های گردشگری، آبشار، غار در تهران محسوب می شود.

5. غار رودافشان

این غار در  ۸۰ كیلومتری شرق تهران و ۳۴ كیلومتری شهر دماوند، روستای رودافشان قرار دارد و جزو غار های اطراف تهران محسوب می شود. این غار به شکل سفره آب زیرزمینی است که مسیرهای داخلی آن از طریق عبور آب از آن شکل گرفته است و میتوان گفت که یکی از طبیعی ترین غارهای ایران است.

6. غار یخ مراد

قدمت این غار بسیار زیاد بوده و دارای قندیل های یخی و بسیار زیباست است که بسیای از گردشگران برای تماشای این جاذبه طبیعی به آن جا می روند.

روایت هایی وجود دارد که گفته شده، مردمان در گذشته برای شفای بیماری خود از این قندیل ها استفاده می کردند. و می توان گفت که یکی از غارهای معروف تهران بوده و ویژگی منحصر به فردی دارد.

کلام اخر

همان طور که در بالا لیست جاذبه های گردشگری، آبشار، غار در تهران را مشاهده نمودید بهتر است که برای یک انتخاب درست و نزدیک به سلیقه شما از مسیریاب وی استفاده نموده و با بررسی این مکان ها و مشاهده مسیر و عکس های آن، بهترین انتخاب را داشته باشید.